Liniowe łożyska kulkowe ROLLICO

W ofercie ROLLICO Rolling Components pojawiły się liniowe łożyska kulkowe z serii EXC (standard) oraz EXCE (ekonomiczna), przeznaczone do współpracy z prowadnicami w postaci wałków liniowych. 

Zastosowano w nich podwójną bieżnię kulek wraz z opcją samowyrównania błędu prowadzenia. Zachowując dotychczasowe gabaryty łożyska udało się zwiększyć jego nośność oraz osiągnąć wysokie prędkości i przyspieszenia posuwu z minimalną pulsacją i niskim tarciem.

Dzięki nowej technologii produkcji szlifowanych bieżni metalowych oraz selekcji kulek łożyskowych o optymalnych średnicach, łożyska zapewniają płynny ruch. Łożyska EXC lub EXCE wyposażone są w bieżnie oraz kulki łożyskowe ze stali nierdzewnej, a więc bez przeszkód można je stosować w agresywnym środowisku pracy.

Źródło: Rollico


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.