Lokomotywa Vectron z certyfikatem na kolejny kraj

Siemens, lokomotywa Vectron © Siemens

Udostępnij:

Lokomotywa Vectron MS posiada już stosowny certyfikat w 18 krajach. Dzięki połączeniu z Holandią możliwy jest dostęp do całego korytarza alpejskiego.

Wielosystemowa lokomotywa Vectron otrzymała certyfikat od ILT – holenderskiego urzędu bezpieczeństwa do spraw transportu, do wjazdu na teren Holandii. Dzięki temu certyfikatowi ten typ lokomotywy Vectron ma obecnie dostęp do holenderskich portów, co daje możliwość uzyskania licencji na obsługę całego korytarza alpejskiego na międzynarodowych połączeniach z Austrią, Niemcami, Włochami, Holandią i Szwajcarią. Spośród wszystkich sprzedanych lokomotyw Vectron aż 121 może wjechać na holenderskie tory.


Obecnie flota lokomotyw Vectron to ponad 600 sprzedanych lokomotyw, obsługiwanych przez 33 klientów z całej Europy. Aż 330 z nich funkcjonuje już na europejskich torach i w ciągu kilku lat pokonało już ponad 90 milionów kilometrów tras łącznie.

Dzięki certyfikatowi na Holandię, Vectron może być już używany w 18 europejskich krajach. Lokomotywa uzyskała homologacje na trasy w Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Finlandii, Niemiec, Węgier, Włoch, Norwegii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Szwajcarii oraz Turcji.


TOP w kategorii
Źródło: Siemens

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również