Łożysko przegubowe z polimerowymi wkładami

igus, łożyska przegubowe © igus

Udostępnij:

Niezależnie od zastosowania: czy to w maszynach budowlanych, czy w systemach przenośników do wyrobów szklanych lub glinianych, zarówno łożyska stojakowe oraz kołnierzowe, narażone są na ekstremalne warunki, takie jak brud i pył. 

Operatorzy maszyn i kierownicy zakładów muszą zapewnić ich odpowiednie smarowanie. Dzięki innowacyjnym czaszom sferycznym od igus, wykonanym z tworzywa sztucznego o wysokiej wydajności, z materiału iglidur J, klienci mają do dyspozycji bezobsługowe i bezsmarowne rozwiązanie, gotowe do zastosowania w kilka sekund. Wyjątkową ich cechą jest brak konieczności smarowania łożyska, przez co jest ono całkowicie bezobsługowe. Czasze sferyczne igubal produkowane są bezpośrednio w procesie formowania wtryskowego i można je umieścić w oprawach stojakowych lub kołnierzowych w ciągu kilku sekund. Dodatkową ich zaletą jest to, że w wyniku braku środka smarnego, brud i zanieczyszczenia nie przyklejają się do łożyska, co dodatkowo zmiejsza zużycie, tym samym, minimalizując czas przestoju maszyn i zakładu. Żywotność czasz sferycznych igubal została potwierdzona w trakcie testu w rozdrabniaczach biomasy.Podczas, gdy łożyska metalowe w transporterze taśmowym musiały być poddawane procesowi smarowania w odstępach jednego miesiąca, oprawy kołnierzowe wyposażone we wkłady igubal nie wykazały śladów zużycia przez rok oraz nie wymagały smarowania i konserwacji.

Polimerowe wkłady do opraw metalowych igubal są nie tylko ekonomiczne, ale posiadają również doskonałe wyniki żywotności w pracy na sucho. Materiał z którego są wykonane, wykazuje również niski współczynnik absorbcji wilgoci, co sprawia, że może być on stosowany na zewnątrz. Ze względu na odporność chemiczną tworzywa sztucznego, wymienne czasze sferyczne igubal nadają się również do zastosowań o wysokich wymaganiach chemicznych, między innymi takich jak technologia rolnicza. Żywotność materiału iglidur J jest największa podczas współpracy z wałkami miękkimi.


TOP w kategorii
Czasze sferyczne igubal są obecnie dostępne w sześciu rozmiarach pasujących do obudów rynkowych UCP/UCF 204-210. Na indywidualne zamówienie, igus produkuje również wkłady do opraw metalowych wykonane z innych materiałów iglidur, dopasowane do indywidualnych wymagań. Jako alternatywę do formowania wtryskowego, igus oferuje swoim klientom możliwość wykonania czasz sferycznych z wybranego materiału iglidur dostępnego w asortymencie firmy.

Źródło: igus

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również