Lubritool by RÖHM

Rohm, Lubritool © Rohm

Udostępnij:

Firma RÖHM przedstawia innowacyjny, opatentowany przyrząd do automatycznego kilkusekundowego smarowania systemów mocowania oprawek HSK we wrzecionach frezarek i centrów obróbczych. 

Po ok. 75 roboczogodzinach lub ok. 20 000 cykli wymiany narzędzi systemy mocowania oprawek HSK wymagają obowiązkowego smarowania. Operacja jest wykonywana w większości przypadków ręcznie, co skutkuje kilkuminutowymi przestojami obrabiarek. Nie bez znaczenia jest fakt częstego nieprzestrzegania cyklów konserwacji oraz nieprawidłowego dozowania ilości środka smarującego. W wielu przypadkach nawet zapomina się wręcz o konieczności przesmarowania układu mocowania oprawek we wrzecionie.RÖHM wprowadził do sprzedaży innowacyjny przyrząd – Lubritool do automatycznego smarowania systemów mocowania narzędzi. Lubritool zostaje automatycznie pobrany bezpośrednio z magazynu obrabiarki w cyklu zaprogramowanym w systemie sterowania maszyny, wprowadzony do wrzeciona i następnie w ciągu kilku sekund dozuje do układu mocowania narzędzi idealnie dobraną dawkę środka smarującego.

Dzięki przyrządowi Lubritool koszty konserwacji oraz przestój obrabiarki należą już do przeszłości!

Przyrząd Lubritool otrzymał nagrodę MM w kategorii innowacyjność podczas targów EMO 2017.

 Źródło: RÖHM

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również