Lumel stworzył nową linię SMT

Preview
Reklama
Reklama

Od lipca park maszynowy wzbogacony został o nową linię do montażu powierzchniowego płytek elektronicznych z wydajnością 83 000 komponentów na godzinę (wg IPC 9850). 

Linia składa się z urządzeń światowych potentatów w tej dziedzinie takich, jak: ASYS, ERSA i JUKI.

W skład linii wchodzą:

  • sitodrukarka ERSA wyposażona w czyszczenie międzyprocesowe szablonu, inspekcję pasty, zwarć, zatkania otworów, rozmazania i poziomu pasty na szablonie. Dodatkowo urządzenie posiada pełny zapis danych statystycznych procesu.
  • dwa automaty JUKI do układania komponentów (uniwersalny KE-3020VA oraz szybki FX-3RA). Charakteryzują się one wysoką niezawodnością, dokładnością oraz nowoczesną konstrukcją. Zapewniają układanie praktycznie wszystkich komponentów powierzchniowych dostępnych na rynku (wielkość komponentów od 0402mm….74x74mm).
  • 7-strefowy piec do lutowania rozpływowego ERSA HOTFLOW 3/14E.
Reklama

 

Całości linii dopełniają transportery, podajnik i odbiornik płytek niemieckiej firmy ASYS.

Reklama

Źródło: Materiał marki Lumel

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama