Lżejsze, elastyczniejsze i łatwiejsze w obsłudze węże MXT firmy Gates

Gates, węże hydrauliczne © Gates

Udostępnij:

Firma Gates wprowadza na rynek nową generację wysokiej jakości części hydraulicznych: nową rodzinę węży Gates MXT. Ta innowacyjna linia produktów, która została objęta wnioskiem patentowym, charakteryzuje się mniejszą wagą i większą elastycznością, spełnia lub przekracza wiele norm branżowych i jest przeznaczona zarówno na rynek części zamiennych, jak i do pierwszego montażu.

Nowa linia węży hydraulicznych może być wykorzystana w różnych branżach: rolnictwie, górnictwie, budownictwie oraz na innych rynkach, na których obowiązują wysokie wymagania wydajnościowe.Staraliśmy się udoskonalić proces opracowania produktów i zwiększyć możliwości produkcyjne, a seria MXT jest doskonałym przykładem tego, jak szybko te inwestycje zaczynają się zwracać — mówił Ivo Jurek, CEO w Gates Industrial. — Ten nowatorski produkt jest kolejnym potwierdzeniem naszego zaangażowania w rozwój materiałoznawstwa i procesów produkcyjnych z myślą o nowych rozwiązaniach, które spełnią rosnące potrzeby naszych klientów.

Klienci mówili nam, że chcą lżejszych, elastyczniejszych i łatwiejszych w obsłudze produktów, które będą spełniać normy obowiązujące w różnych branżach. Zależy im na poprawie sprawności maszyn, uproszczeniu procesów inżynierskich, wzroście wydajności operacyjnej i optymalizacji zapasów dzięki uproszczonej selekcji produktów, których można używać dosłownie na każdej platformie sprzętowej — powiedział Tom Pitstick, CMO i SVP w Product Line Management dla Gates Industrial. — MXT spełnia te potrzeby i oferuje klientom wartość dodaną, która wykracza poza najwyższe parametry wydajnościowe produktów.

Gates spodziewa się dużego zainteresowania wężami MXT ze względu na:
• Większą elastyczność (siła gięcia mniejsza nawet o 35% w porównaniu do podobnych kompaktowych produktów Gates) umożliwiającą szybszą i bardziej ergonomiczną instalację
• Mniejszą wagę (nawet o 30% w porównaniu do podobnych kompaktowych produktów Gates) z myślą o większej wydajności spalania, łatwiejszej obsłudze i mniejszych kosztach wysyłki
• Dostosowanie do ok. 90% zastosowań węży z oplotem krzyżowym (produkty spełniają lub przekraczają wiele norm branżowych)
• Wszystkie zalety produktów Gates MegaSys: dłuższa żywotność, mniejszy minimalny promień zagięcia i inne
• Zgodność z Gates MegaCrimp (dostępna specyfikacja zakuwania)

Nowy wąż MXT będzie dostępny w europejskich centrach dystrybucji Gates w 4. kwartale br.

Źródło: Gates

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również