Maflow opracowuje laserową technologię spawania

Pixabay

Oddział Maflow Spółki Boryszew razem z Instytutem Technologii Materiałowej i Promieniowania Fraunhofera w Dreźnie (IWS) opracował technologię laserowego spawania komponentów, która wchodzi w skład wyrobów produkowanych przez Oddział. Osiągnięte parametry procesu pozwolą w przyszłości zastosować technologię 10-krotnie szybszą od aktualnie stosowanych, redukując koszty wytwarzania oraz podnosząc jakość produktu.

Technologia laserowego spawania zawiera projekty geometrii połączenia komponentów, procesu oraz przeprowadzenia prób spawalniczych w warunkach laboratoryjnych. Osiągnieciem będzie zdefiniowanie procesu i jego parametrów, a także geometrii połączenia, które zostaną potwierdzone na próbach spawalniczych. Próby fizyczne zawierały szereg parametrów mających na celu dobranie przyszłej technologii w sposób eliminujący wady i zapewniający wysoką sprawność zarówno przyszłego procesu, jak i produktu.

- Dla Grupy Boryszew kluczowy jest nieustający rozwój. Dowodem na to są intensywne działania w obszarze R&D. Prace prowadzone wspólnie z prestiżowym Instytutem Technologii Materiałowej i Promieniowania Fraunhofera w Dreźnie gwarantują efektywnie wykorzystanie środków oraz budowanie trwałej współpracy między nauką i biznesem. Fraunhofer jest jednym z najlepszych projektów organizacyjnych, jeśli chodzi o kształtowanie struktury badań, które dedykowane są gospodarce - powiedział Piotr Lisiecki, prezes zarządu Boryszew.

Instytut Technologii Materiałowej i Promieniowania Fraunhofera w Dreźnie (IWS) jest synonimem innowacji w technologii laserowej obróbki powierzchni oraz inżynierii powierzchni. Jako instytut należący do Towarzystwa Wspierania Badań Stosowanych Fraunhofera, IWS oferuje kompleksowe rozwiązania, począwszy od opracowania nowych procesów, poprzez wdrożenie ich do produkcji, aż po wsparcie ukierunkowane na konkretne zastosowanie. Podstawowe kompetencje instytutu uzupełniane są przez technologię systemową oraz symulację procesów. Obszary działalności IWS obejmują technologię PVD (fizycznego osadzania z fazy gazowej) i nanotechnologię, technologię chemicznej i termicznej obróbki powierzchni, generowanie i drukowanie, zespalanie, ablację laserową i separację oraz mikrotechnologię. Działalność badawcza instytutu opiera się o kompetencje w zakresie badania właściwości i testowania materiałów.

Źródło: Grupa Boryszew

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę