Magnetyczny system pomiarowy MPI

Preview
Elesa+Ganter
Reklama
Reklama

Firma Elesa wprowadziła do swojej oferty nowy system pomiarowy MPI bazujący na czujniku magnetycznym. Układ składa się ze wskaźnika położenia MPI-15 oraz liniału magnetycznego M-BAND-10 i może służyć zarówno do pomiarów liniowych, jak i kątowych. Nowy produkt jest rozszerzeniem grupy wskaźników położenia.

Wskaźnik położenia MPI-15 składa się z magnetycznego czujnika położenia, połączonego przewodem z wielofunkcyjnym wyświetlaczem LED. Układ zasilany jest z niezależnego źródła energii, tj. baterii 1.5 VDC, której obudowa jest instalowana poza wyświetlaczem. Rozwiązanie takie eliminuje konieczność demontażu wyświetlacza w przypadku wymiany baterii.

Reklama

Wskaźnik MPI-15 umożliwia odczyt mierzonych wartości zarówno w absolutnym, jak i przyrostowym trybie pracy. Możemy też w nim ustawić jednostki miary (milimetry, cale, stopnie), jak również kierunek przyrostu wartości i dokładność jej odczytu. Pamięć buforowa wyświetlacza zachowuje ustawione parametry pracy w trakcie wymiany baterii.

Liniał magnetyczny M-BAND-10 pomaga w określeniu położenia czujnika magnetycznego.
Dzięki warstwie taśmy samoprzylepnej możemy go łatwo zamocować na wybranym podzespole maszyny. Dodatkowa taśma ochronna zabezpiecza powierzchnię liniału przed uszkodzeniem.

Powiązane firmy

Reklama

W trakcie pomiaru położenia czujnik magnetyczny przemieszcza się ponad liniałem magnetycznym bez jakiegokolwiek kontaktu z nim. Rozwiązanie takie nie posiada współpracujących, zużywających się elementów, unikamy, więc konieczności ich konserwacji. Bezdotykowa współpraca czujnika z liniałem umożliwia też kompensację nierówności powierzchni jego mocowania. Odległość między czujnikiem a liniałem magnetycznym nie powinna jednak przekraczać 2.5 mm.

Dodatkowo układ odporny jest na działanie wibracji, kurzu, smarów i innych zabrudzeń.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama