Makroskopy VR-3000 do wymiarowania 3D

©

Udostępnij:

Makroskop VR-3000 jest pierwszym na świecie systemem mogącym przeprowadzać pomiary 3D w ciągu kilku sekund, a nie w ciągu kilkudziesięciu minut, jak ma to miejsce w przypadku konwencjonalnych systemów z ramionami pomiarowymi. Firma Keyence połączyła zaawansowany projekt optyczny swoich mikroskopów cyfrowych z dużą szybkością i dokładnością pomiaru oraz technologią 3D wykorzystywaną w czujnikach przemieszczenia, tworząc makroskop umożliwiający wykonywanie natychmiastowych pomiarów przestrzennych. Makroskopy One-Shot 3D nowej serii VR-3000 pozwalają użytkownikom na natychmiastowe przeprowadzanie precyzyjnych i powtarzalnych, bezkontaktowych pomiarów profili oraz prowadzenie pomiarów na dużych powierzchniach.

W przyrządach serii VR-3000 po raz pierwszy na świecie wykorzystano algorytm one-shot 3D pozwalający na równoczesny pomiar parametrów obiektów przestrzennych, takich jak wysokość, kąt i promień. Z łatwością mogą być mierzone również wszelkiego typu nieregularności, np. zafalowania, krzywizny i wypaczenia. Trzy podwójne soczewki telecentryczne minimalizują zniekształcenia i zapewniają precyzyjne pomiary w całym polu widzenia przyrządu. W odróżnieniu od większości systemów pomiarowych wymagających dużej przestrzeni, VR-3000 cechują małe wymiary i łatwa obsługa.Zaprojektowane w celu wyeliminowania różnic pomiarów prowadzonych przez różnych użytkowników, systemy VR-3000 wyposażono w funkcję one-click measure – czyli możliwość wykonania pomiaru za pomocą pojedynczego kliknięcia myszką po umieszczeniu obiektu na podeście pomiarowym. System automatycznie skanuje i zbiera dane 3D bez konieczności przeprowadzania konfiguracji lub strojenia poszczególnych parametrów. Funkcje wspomagania pozwalają uzyskać dokładne i powtarzalne wyniki pomiarów prowadzonych przez różnych użytkowników oraz pomiarów prowadzonych na wielu obiektach. Istnieje możliwość tworzenia szablonów w celu zautomatyzowania procesów pomiarowych.

System VR-3000, wyposażony w liczne narzędzia pomiarowe 3D umożliwia wyznaczanie profili, chropowatości, zafalowań powierzchni, zmian wysokości, kątów, objętości i wielu innych parametrów. Po zakończeniu rejestracji danych, użytkownicy mogą szybko utworzyć raporty wykorzystując wbudowane oprogramowanie oraz eksportować pliki z danymi bezpośrednio do programów CAD.

VR-3000 może być stosowany nie tylko jako system pomiarowy, lecz również może pełnić funkcję łatwego w obsłudze mikroskopu wykorzystywanego do zwykłej inspekcji optycznej. Oferuje powiększenie od 12x do 160x i zawiera cyfrowy aparat wysokiej rozdzielczości umożliwiający wykonywanie zdjęć o rozdzielczości do 9 megapikseli. Dzięki zastosowaniu kilku zaawansowanych funkcji dostępnych w mikroskopach cyfrowych serii VHX-2000, VR-3000 rejestruje ostre obrazy wykorzystując algorytm extended-focus, wzbogaca kontrast i jakość tekstur w szerokim zakresie dynamicznym oraz może wykonywać pomiary w trybie 2D.Przyrządy serii VR-3000 nadają się idealnie do inżynierii odwrotnej i pomiarów przeprowadzanych z dokładnością kilku mikrometrów. Komponenty o długości do 20 mm mogą być digitalizowane pojedynczym kliknięciem. Klienci chcący mierzyć większe powierzchnie w trybie 3D mogą wykorzystać moduł przesuwny, umożliwiający realizację pomiarów 3D obiektów o szerokości do 270 mm i wysokości 100 mm. Zakres zastosowań dla VR-3000 obejmuje przemysł motoryzacyjny, metalurgiczny, elektroniczny, półprzewodnikowy, farmaceutyczny, materiałowy, tworzyw sztucznych i ceramiki.

Więcej informacji:
www.keyence.com.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również