Małogabarytowy dwukierunkowy moduł pamięci danych

© Balluff

Udostępnij:

 

Firma Balluff oferuje małogabarytowy, dwukierunkowy moduł pamięci danych zaprojektowany do zastosowań w ciasnych przestrzeniach montażowych. Może być stosowany jako pamięć wymiennych modułów, np. głowic frezujących do centrów obróbczych typu gantry.

Oznacza to, że moduły mogą wykonywać swoją pracę wraz z zainstalowaną pamięcią. Kolejną zaletą jest to, że po zmianie maszyny wszystkie dane, takie jak liczba przebytych cykli, wyniki pomiaru udarów i wibracji czy też interwały smarowania i wymiany oleju są uzyskiwane bezpośrednio.Nakład pracy przy instalacji i parametryzacji modułu jest minimalny. Do stabilnej, pozbawionej błędów dwukierunkowej wymiany danych wystarcza standardowy kabel między głowicą frezującą i kontrolerem. Kabel jest podłączony do interfejsu głowicy frezującej w ringu systemowym. Transmisja danych jest odporna na szumy i zaburzenia elektromagnetyczne. Pojemność pamięci modułu wynosi 14 segmentów po 64 bajty danych każdy. Moduł ma stopień ochrony IP 67 i wymiary 34 x 16 x 8 mm.

Operatorzy maszyn niewątpliwie docenią fakt, że przy przenoszeniu głowicy frezującej z jednej maszyny do drugiej, wszystkie dane identyfikacyjne i użytkowe będą również automatycznie skopiowane z pamięci głowicy frezującej do kontrolera NC za pomocą kabla. Gdy zajdzie potrzeba przeprowadzenia naprawy lub prac serwisowych, personel może wczytać wszystkie dane z modułu pamięci do komputera PC lub laptopa i w razie konieczności aktualizować je. Zapewnia to operatorowi ciągłość i transparentność informacji dotyczących bieżącego statusu głowicy frezującej.

www.balluff.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również