Maszyna firmy Walter – mniejszy rozmiar, więcej możliwości

Walter, narzędzia PDC, Helitronic Diamond Evolution © walter

Udostępnij:

Maszyna do erodowania i szlifowania wyposażona w opcje „2 w 1“ od firmy Walter, z powodzeniem stosowana od 20 lat, jest specjalnie zaprojektowana do produkcji i ostrzenia narzędzi z PCD/HM o średnicach do 165 mm i długości 185 mm do 255 mm. Z minimalnym zapotrzebowaniem na miejsce, zaledwie 4,2 m². Helitronic Diamond Evolution może być używana do erodowania i szlifowania narzędzi PCD: trzpieniowego, profilowego, tarczowego i bębnowego. 

Maszyna umożliwia obróbkę narzędzi stopniowych i pogłębiaczy, jak również płytek skrawających i profilowych, do których szlifowania wymagana jest wysoka wydajność napędu. Z napędem o mocy 9 kW Helitronic Diamond Evolution oferuje mocny napęd wrzecion szlifierskich. Dodatkowo jest standardowo wyposażona w Diamond-Plus – dla zoptymalizowania obróbki krawędzi ostrza i skrócenia czasu obróbki.


Automatyzacja

Helitronic Diamond Evolution jest dostępna z podajnikiem robota dla maksymalnie 72 narzędzi HSK lub maksymalnie 7500 narzędzi cylindrycznych oraz ekonomiczne rozwiązanie Podajnik TOP wewnątrz maszyny do 500 narzędzi cylindrycznych.


TOP w kategorii
Innowacja

Wyraźną tendencją wzrostową na rynku PCD jest koncentracja na lekkich, ale wytrzymałych materiałach, takich jak aluminium o wysokiej wytrzymałości i kompozyty zbrojone włóknem węglowym (wymaganych szczególnie w przemyśle lotniczym, kosmicznym i motoryzacyjnym). Do obróbki tego typu materiałów wymagane są szczególnie twarde narzędzia z ostrzami z polikrystalicznego diamentu (PCD) i złożonymi geometriami. Narzędzia takie stają się coraz mniejsze, a ich geometria coraz bardziej złożona. Co więcej, sprzęt do produkcji narzędzi powinien również zapewniać oszczędności dzięki ograniczeniu potrzebnego miejsca i krótkim okresom amortyzacji.

Wraz z rozwojem maszyny Helitronic Diamond Evolution firmy Walter znalazł idealne rozwiązanie: maszynę, które wymaga minimum powierzchni i oferuje optymalny stosunek jakości do ceny. Maszyna może skutecznie erodować i szlifować węglik spiekany, zawiera wydajne i elastyczne pakiety oprogramowania, nadają się również do produkcji najbardziej popularnych typów narzędzi PKD. Sprawdzone na całym świecie oprogramowanie do szlifowania Helitronic Tool Studio zostało specjalnie przystosowane i rozbudowane do operacji erodowania. Symulacja 3D na żywo, sprawdzanie kolizji i operacje takie jak K-Land i zmienne spirale to tylko kilka przykładów nowych funkcji dostępnych w elastycznym oprogramowaniu do narzędzi PCD.

Źródło: Walter

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również