Mecalux buduje automatyczny magazyn paletowy dla Kronopola

© Mecalux

Udostępnij:

Magazyn o wysokości 30,3 m, szerokości 32,9 m i długości 89,3 m składa się z czterech korytarzy. W każdym korytarzu będzie przemieszczać się jedna automatyczna układnica paletowa z możliwością obsługi regałów o podwójnej głębokości składowania.

Magazyn przeznaczony jest do składowania palet o wymiarach 840 x 1410 x 1200 mm i o maksymalnej wadze 1075 kg. Całkowita pojemność magazynu wynosi ponad 20 000 miejsc paletowych, tj. 2,9 mln m2 gotowego produktu. Inwestycja powstaje w ramach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a jej oddanie zaplanowane jest na III kwartał 2016 roku.Magazyn do składowania paneli podłogowych jest bardzo ważną inwestycją dla firmy Kronopol. Jego budowa, poza korzyściami zmaksymalizowania dostępnej przestrzeni i przechowywania większej liczby paneli podłogowych, niesie za sobą kilka innych zalet. Są wśród nich: pełna automatyzacja pracy za pomocą komputera sterującego, przyspieszenie załadunku i rozładunku samochodów, wyeliminowanie uszkodzeń towaru powodowanych przez wózki widłowe pracujące w tradycyjnym magazynie. Inwestycja ta wpłynie także na poprawę bezpieczeństwa, eliminując ruch wózków widłowych, ale ma też wymiar ekologiczny. Poprzez zastosowanie rozwiązań bazujących na energii elektrycznej, eliminuje pracę wózków widłowych i emisję spalin.Źródło: Mecalux

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również