Messer wzmacnia swoją pozycję w Europie

©

Udostępnij:

Na początku 4 maja br. Messer przejął podmioty należące do Air Liquide w Czechach i na Słowacji. Nabyte aktywa obejmują łącznie cztery zakłady produkujące gazy techniczne, takie jak tlen i azot oraz napełnialnię gazów w butlach.

Prawie rok temu Messer wraz z CVC przejął większość działalności gazowej Linde AG w Ameryce Północnej, a także wyodrębnioną część biznesu gazowego Linde i Praxair w Ameryce Południowej. Obecnie, ta największa na świecie rodzinna firma z branży gazów przemysłowych rozszerza swój rynek w Europie.Messer zamierza działać szybko, aby w pełni zintegrować oba podmioty oraz 53 wykwalifikowanych pracowników w spółkach w Czechach i na Słowacji. 

Ta inwestycja nie tylko umacnia naszą pozycję w Europie, podkreśla również nasze zaangażowanie w zorientowanie na klienta i niezawodną obsługę – wyjaśnia Stefan Messer, właściciel i dyrektor generalny Messer Group. 


TOP w kategorii
To rodzinne przedsiębiorstwo działa na Słowacji i w Czechach od 1991 r. Aktualnie spółka posiada na Słowacji trzy napełnialnie gazów w butlach, zakład produkujący wodór i trzy instalacje on-site, natomiast w Czechach – instalację on-site, dwie napełnialnie gazów w butlach, zakład produkujący gazy powietrzne, acetylenownię oraz rurociąg gazowy przeznaczony do bezpośredniego zaopatrywania klienta w gaz.

Źródło: Messer

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również