Metrostav uruchomił wytwórnię mas bitumicznych

Metrostav, wytwórnia mas bitumicznych, © Metrostav

Udostępnij:

Specjalizująca się w realizacji projektów budowlanych i infrastrukturalnych firma Metrostav uruchomiła wytwórnię mas bitumicznych w Lipníku, w Czechach. Prace nad nową inwestycją spółka wykonywała wspólnie z Swietelsky stavební. Już podczas produkcji testowej w 2017 roku wytworzono 16.800 ton gotowej masy, a przewidywana docelowa wydajność sięgać ma 160 ton na godzinę.

W wytwórni zamontowana została linia typu Concept TBA–3000, która zapewnia wydajność do 210 ton na godzinę. Dzięki produkcji mieszanki mineralno-asfaltowej do wykonywania warstw podbudowy, a także wiążących i ścieralnych nawierzchni drogowych, grupa Metrostav znacznie zwiększyła efektywność swoich inwestycji. Ponadto pełna kontrola nad przebiegiem produkcji sprawia, że wytworzona mieszanina w pełni odpowiada wysokim standardom firmy.- Własna wytwórnia mas bitumicznych gwarantuje nam większą niezależność, a co za tym idzie – jeszcze sprawniejszą realizację naszych projektów budowlanych – mówi Martin Kulhavý, członek zarządu Metrostav Polska S.A.

W Polsce firma buduje między innymi most na Wyspie Sobiszewskiej w Gdańsku, odcinek trasy ekspreowej S7, zaangażowany był w przebudowę ul. Armii Krajowej w Warszawie. W Europie realizuje inwestycje w Szwecji, Islandii, Turcji, Finlandii, Austrii i Niemczech.

Ponadto Metrostav był głównym wykonawcą tunelu Blanka w czeskiej Pradze. Inwestycja Blanka jest największym tunelowym miejskim projektem w Europie. Kompleks tunelowy Blanka – najważniejsza część obwodnicy Pragi – to trasa o długości ponad 6 km, która przechodzi pod historycznym centrum miasta z zachodu na wschód, łącząc Piątą i Ósmą dzielnice Pragi. Z tunelu korzysta codziennie około 80 tysięcy kierowców – dzięki jego otwarciu, natężenie ruchu pojazdów w centrum Pragi znacząco się zmniejszyło, co poprawiło komfort i bezpieczeństwo podróżowania zarówno mieszkańców stolicy Czech, jak i turystów. Tunel Blanka jest dumą Prażan i pokazem technicznych możliwości spółki Metrostav – głównego wykonawcy inwestycji. 

Źródło: Metrostav

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również