Microsoft stworzy komputer planetarny

©

Udostępnij:

W styczniu Microsoft zadeklarował realizację ambitnego celu osiągnięcia ujemnej emisji dwutlenku węgla w ciągu najbliższej dekady. Obecnie Microsoft stawia kolejny krok na rzecz zrównoważonego rozwoju, koncentrując się na zachowaniu i ochronie różnorodności biologicznej i ekosystemu na całym świecie.

W ramach programu AI for Earth Microsoft zapowiada stworzenie komputera planetarnego – platformy umożliwiającej dostęp do bilionów punktów danych gromadzonych przez ludzi i maszyny, osadzonych w przestrzeni kosmicznej, atmosferze, pod powierzchnią ziemi czy w wodach na całej powierzchni globu. Platforma pozwoli użytkownikom udzielić odpowiedzi na nowe pytania, dzięki dostępowi do najnowocześniejszych narzędzi uczenia maszynowego. Zapewni ona możliwość publikowania wyników badań i prognoz jako usług dostępnych dla globalnej społeczności.W ramach inicjatywy Microsoft zapewni ponad 500 grantów w 81 krajach, dzięki czemu organizacje pracujące nad projektami środowiskowymi otrzymają dostęp do światowych zbiorów danych oraz platformę komputerową do ich analizy. Microsoft deklaruje dalsze inwestycje w konkretne obszary rozwiązań środowiskowych, takie jak identyfikacja gatunków, mapowanie terenu i optymalizacja użytkowania gruntów.

Realizacja tego projektu będzie możliwa dzięki partnerstwu z firmą Esri, która jest liderem na rynku oprogramowania systemów informacji geograficznej (GIS) z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu rozwiązań w zakresie monitoringu środowiska.

Źródło: Microsoft

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również