Międzynarodowa konferencja dedykowana klastrom

© Ministerstwo Rozwoju

Udostępnij:

Ministerstwo Rozwoju we współpracy z duńską Agencją ds. Nauki, Technologii i Innowacji zorganizowało międzynarodową konferencję dedykowaną klastrom w Warszawie. Konferencja jest jednym z projektów realizowanych w ramach współpracy w grupie BSR Stars (Baltic Sea Region Cooperation). W otwarciu udział wzięła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Wydarzenie było okazją do nawiązania kontaktów z koordynatorami klastrów i przedstawicielami innych sieci przedsiębiorstw z całej Europy w celu wymiany doświadczeń i znalezienia partnerów do międzynarodowych projektów. W tegorocznej edycji swój udział zgłosiło ponad 220 uczestników z 31 krajów.- Tematem przewodnim spotkania jest internacjonalizacja – to niezwykle ważny obszar dla wielu klastrów. Rozwój w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu wymaga wykształcenia zdolności do współpracy i konkurowania na różnych rynkach. Mam nadzieję, że dzięki tej konferencji przedstawiciele klastrów zdobędą nie tylko nowe narzędzia i wiedzę, ale również możliwości nawiązania efektywnej współpracy – mówiła wiceminister Emilewicz.Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również