Międzynarodowe Targi Obróbki Laserowej LASYS już niebawem

© LASYS

Udostępnij:

W dniach od 31 maja do 2 czerwca 2016 na targach wystawienniczych w Stuttgarcie swoją ofertę zastosowania laserów w obróbce materiałowej zaprezentuje blisko 200 wystawców, pośród których będą zarówno globalni liderzy jak i nowo powstałe innowacyjne firmy.

Tematem targów są systemy obróbki laserowej oraz laserowe podzespoły do maszyn, urządzenia, technologie i usługi. - Goście targowi będą mogli w optymalnych warunkach rozmawiać z doświadczonymi ekspertami o swoich codziennych problemach, zapoznać się z nowymi pomysłami oraz znaleźć nowe rozwiązania - zachęca Gunnar Mey, kierownik działu przemysłu Targów Stuttgarckich, na konferencji prasowej w zakładach Audi w Neckarsulm.Targi LASYS 2016 poświęcą szczególnie wiele uwagi aktualnemu tematowi, jakim są "generatywne techniki wytwarzania". We współpracy z targami Messe Erfurt zaplanowane jest zorganizowanie ekspozycji pod nazwą Rapid Area. Będzie to ekspozycja zbiorowa, na której goście będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami, pozwalającymi sprostać nowym wyzwaniom w obróbce materiałowej, a które wynikają z coraz krótszego cyklu życia produktów, z dalszego zindywidualizowania podzespołów i coraz bardziej kompleksowej geometrii i skomplikowanej strukturze wewnętrznej.

Wystawcy z ponad 40 krajów świata będą rozmieszczeni w pawilonie międzynarodowym, natomiast nowo powstałe niemieckie firmy innowacyjne znajdą swoje miejsce na zbiorowej ekspozycji wspieranej przez Federalne Ministerstwo Gospodarki i Energii, co ma pomóc im w wejściu na rynek. Z kolei pod nazwą „ESPACE LASER s’invite sur LASYS“ zaplanowano po raz pierwszy zbiorową ekspozycję 20 francuskich oferentów z branży obróbki laserowej.

W ramach ekspozycji „Solution Center – Meet the experts“ specjaliści z ośrodka Bayerisches Laserzentrum, Instytutu für Strahlwerkzeuge Uniwersytetu w Stuttgarcie, Instytutu Fraunhofera für Werkstoff- und Strahltechnik oraz hanowerskiego Laserzentrum będą odpowiadali na pytania zainteresowanych użytkowników. Każdy, kto musi rozwiązać pewien problem z zakresu laserowej obróbki materiałów, ale nie wie, jaka technologia byłaby odpowiednia, lub w jaki sposób można obrabiać laserowo dany materiał, właśnie tutaj znajdzie odpowiednie rozwiązanie. Ponadto odwiedzający targi mogą przynieść ze sobą próbki materiałów i przedyskutować z fachowcami odpowiednie technologie dla rozwiązania danego zadania produkcyjnego.

Goście targowi będą mogli skorzystać również z wiedzy uznanych ekspertów z branży w ramach forum specjalistycznego „Lasers in Action“. Forum organizowane przez Laser Systems Europe i z udziałem Laser Institute of America, odbędzie się bezpośrednio w hali targowej. Osoby zainteresowany będą mogły codziennie zapoznać się z interesującymi prelekcjami, poświęconymi takim tematom jak mikrobróbka, adytywne wytwarzanie, obróbka laserowa oraz szanse na rynkach azjatyckich. Natomiast 1 czerwca zostanie zorganizowana dyskusja panelowe znanych menedżerów, która będzie poświęcona wizji najnowszych trendów w technologii obróbki laserowej.

Kolejnym powodem do interesującej wymiany naukowej będzie konferencja Stuttgarter Lasertage (SLT) Instytutu für Strahlwerkzeuge Uniwersytetu w Stuttgarcie. W połączeniu z targami LASYS, konferencja przyciągnie 31 maja i 1 czerwca 2016 na targi do Stuttgartu ekspertów z zakresu technologii obróbki laserowej i jej użytkowników. Impreza ta odbędzie się w ICS – Międzynarodowym Centrum Kongresowym Stuttgart. Jest ona uznawana za najważniejsze międzynarodowe forum użytkowników technologii obróbki laserowej. Konferencja SLT zaprezentuje najnowsze osiągnięcia i innowacje z zakresu technologii obróbki laserowej materiałów. Tematy obejmą najnowsze trendy, ale również badania podstawowe oraz nowe możliwości zastosowania i najlepsze przykłady wzięte z praktyki.Również w trakcie warsztatów dla producentów narzędzi poświęconych wyzwaniom Industry 4.0 „Einsteiger-Workshop 4.0 im Werkzeugbau“, zorganizowanych 1 czerwca przez Verband Deutscher Werkzeug- und Formenbauer (pol. Zrzeszenie niemieckich producentów narzędzi i form) w centrum konferencyjnym ICS, przedsiębiorcy będą mogli zdobyć podstawowe wiadomości na temat projektów z dziedziny Industry 4.0.

Więcej informacji na temat targów można znaleźć na stronie internetowej: www.eurotargi.com.

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również