Mini trzpienie ustalające

© Elesa+Ganter

Udostępnij:

Firma ELESA+GANTER wzbogaciła gamę oferowanych trzpieni o kolejne modele o oznaczeniach GN 822.6, GN 822. 7 i GN 822.8. Zasadniczą cechą charakteryzującą wszystkie modele tego typu trzpieni jest połączenie niewielkiego rozmiaru i zmyślnej konstrukcji mechanizmu z dostępną wariacją różnych wymiarów trzpieni i gwintów.

Nowe trzpienie serii GN 822.6 i GN 822.7 (wykonanie nierdzewne) są modyfikacją modelu GN 822. Wprowadzono tu podcięcie na końcu gwintu ułatwiające montaż trzpienia w otworach nagwintowanych. Rozszerzony został też typoszereg standardowych wykonań. Poza gwintami drobnozwojnymi pojawiły się również modele z gwintami o standardowym skoku oraz dodatkowe wielkości.Montaż trzpieni GN 822.6 i GN 822.7 polega na ręcznym wkręceniu trzpienia przy pomocy jego gałki. Gdy pociągnie się za wkręcony trzpień, odsłoni się sześciokątny korpus, przez który można dokręcić trzpień, używając standardowego klucza płaskiego.

Trzpienie ustalające serii GN 822.8 charakteryzują się natomiast innym sposobem montażu. Ich korpus ma płytę montażową, przez którą możemy zamocować trzpień do płaskiej powierzchni, np. profil o przekroju kwadratowym. Płyta ma specjalny kołnierz pozycjonujący ją w otworze na powierzchni montażowej elementu oraz dwa otwory pod śruby montażowe z łbem stożkowym.

Trzpień GN 822.8 świetnie się nadaje do współpracy z powierzchniami o cienkich ściankach. Usztywnienie konstrukcji na całej powierzchni płyty montażowej, zapewnia bardzo dobre przyleganie i pozwala na zabezpieczenie układu przed odkształceniami wynikającymi z operowania trzpieniem.Dla wszystkich wymienionych grup trzpieni GN 822 dostępne jest również wykonanie z blokadą w pozycji odwiedzionej co 300 (typ C). Rozwiązanie takie daje w sumie sześć pozycji indeksowania trzpienia, co znacząco poprawia operowanie nim podczas szybkich regulacji.

www.elesa-ganter.pl  

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również