Ministerstwo wspiera polskie start-upy

© Impact

Udostępnij:

W dniu 15 czerwca w Krakowie, podczas kongresu Impact'16 wicepremier Mateusz Morawiecki zaprezentuje program Start In Poland. To przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju i Radę ds. Innowacyjności, kompleksowy pakiet wspierający start-upy.

Program Start In Poland ma na celu stworzenie sprzyjających warunków do działalności start-upów, na każdym etapie ich rozwoju, począwszy od fazy inkubacji i akceleracji, przez rozwój, jak i ekspansję międzynarodową. Ma on również zachęcać podmioty z zagranicy do zakładania start-upów i rozwijania ich działalności w Polsce.O kongresie Impact'16

W dniach 15 - 16 czerwca w Krakowie odbędzie się kongres nowej gospodarki Impact'16, podczas którego światowi eksperci opowiedzą o tym jak Czwarta Rewolucja Przemysłowa może wpłynąć na rozwój ekonomii, technologii i społeczeństwa w Polsce. W XXI wieku mamy do czynienia ze stopniowym zacieraniem się granic między człowiekiem, a maszyną. To właśnie jest Gospodarka 4.0 – Internet Rzeczy, Internet Ludzi, automatyzacja, chmura i inteligentne fabryki.

Kongres odbędzie się przy wsparciu i z udziałem kluczowych osób odpowiedzialnych za rozwój polskiej gospodarki i wzrost jej innowacyjności: Mateusza Morawieckiego – Wicepremiera, Ministra Rozwoju, Jarosława Gowina – Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Anny Streżyńskiej - Minister Cyfryzacji, a także Pawła Borysa - Prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, Patrycji Klareckiej - Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz prof. Macieja Chorowskiego Prezesa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również