Mitsubishi Electric kupuje część udziałów w polskim Medcom

©

Udostępnij:

Mitsubishi Electric Corporation podaje, że kupiło 49% udziałów w warszawskiej spółce Medcom. Dzięki transakcji, wzmocni swoją pozycję na europejskim rynku.

Mitsubishi Electric planuje przez transakcję zwiększyć konkurencyjność obu firm. Chce tego dokonać dzięki integracji zaawansowanych technologii pochodzących bezpośrednio od Mitsubishi jak i polskiego Medcom. Zakup prawie połowy akcji warszawskiej spółki, pozwoli również Mitsubishi Electric na zwiększenie sprzedaży aparatury elektrycznej dla systemów transportowych w całej Europie. Koncern szacuje, że przychód firmy w roku 2020 powinien zwiększyć się do 175 milionów dolarów.Zakup akcji Medcom to nie jedyna transakcja w branży kolejowej Mitsubishi Electric. Koncern rok temu otworzył Mitsubishi Electric Klimat Transportation Systems, przejmując włoskiego producenta wagonowych systemów HVAC.Medcom zajmuje się produkcją, sprzedażą oraz obsługą serwisową przede wszystkim taborów szynowych w dziedzinie przetwornic i falowników trakcyjnych. Firma działa nie tylko na polskim rynku, ale także na wschód od naszgo kraju.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również