Modernlog dla entuzjastów logistyki 4.0

ITM Polska, logistyka 4.0, Modernlog, Smart Warehouse © MTP

Udostępnij:

Logistyka 4.0 zakłada automatyzację procesów, samokontrolę i możliwość adaptacji do zmieniających się warunków. Ten ogólnoświatowy trend wymusza na firmach zmiany, niekiedy wręcz rewolucyjne. Logistyka 4.0 to hasło przewodnie targów Modernlog. Firm patrzących w przyszłość nie może tu zabraknąć.

Targi Modernlog organizowane w tym samym czasie co ITM Polska są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku a jednocześnie miejscem, gdzie rozwój branży logistycznej w przemyśle będzie na „wyciągnięcie ręki”. To tutaj znajdzie się oferta dla wszystkich zainteresowanych logistyką 4.0 – mówi Mateusz Nowakowski, dyrektor targów Modernlog.Smart Warehouse – konferencja mocnych argumentów

6 czerwca br. w trakcie targów Modernlog odbędzie się konferencja „Smart Warehouse”. Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość spotkać najważniejszych ekspertów specjalizujących się w tematyce nowoczesnych magazynów. Jaka jest rola szefa logistyki, kierownika magazynu, menedżera łańcucha dostaw w dobie digitalizacji i cyfryzacji? Jak inwestować w automatyzację procesów magazynowych w duchu Logistyka 4.0? Jakie innowacyjne rozwiązania zwiększą wydajność centrum dystrybucyjnego lub magazynu? Konferencja „Smart Warehouse” pozwoli rozwiać wątpliwości, pomoże również w podjęciu kluczowych decyzji związanych z procesami magazynowymi w firmie. Co ważne, uczestnicy poznają konkretne historie wdrożeń. Konferencja będzie miejscem dla osób poszukujących nowych produktów i trendów oraz umiejętności zarządzania i wdrażania logistyki 4.0 w swoim obszarze produkcyjno-magazynowym.Cztery panele dyskusyjne

Zamiast klasycznych prezentacji podczas konferencji odbędzie się dyskusja panelowa w duchu nowoczesnej komunikacji 4.0. – Do rozmów w czterech panelach dyskusyjnych zaproszono przedstawicieli najważniejszych w Polsce wydawnictw branżowych oraz producentów, dostawców i beneficjentów rozwiązań w obszarze automatyki magazynowej. To będą gorące dyskusje, różne stanowiska i mocne argumenty – dodaje Mateusz Nowakowski.

Pod hasłem Cyfrowo-ludzka kooperacja, w dobie ogromnych zamówień zaplanowano panel IOT_SOFTWARE. Eksperci przybliżą na czym polega wykorzystanie inteligentnych technologii w procesach magazynowych. Nie zabraknie takich pojęć jak: Internet rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja (AI) i rozszerzona rzeczywistość (AR). Uczestnicy dowiedzą się jakie automatyczne analizy i narzędzia wykorzystuje się do zarządzania procesami magazynowymi i na czym polega technologia komunikacji – Voice Picking.

Kolejny panel: Technologie Transportu – Pracownik nadzoruje, linia wykonuje, pomoże uzmysłowić, co jest ważne przy wyborze dostawcy zautomatyzowanych linii transportu. Zaproszeni eksperci wskażą wąskie gardła w procesach magazynowych, a także omówią zagadnienie pełnej automatyzacji linii pakujących i foliujących towar na paletach.

W trakcie konferencji zaplanowano również panel Systemy Składowania – Bezpieczne dla człowieka i efektywne dla magazynu. Tutaj pojawi się przegląd technologii dotyczących gęstego składowania z wózkami i systemy wysokiego składowania. Uczestnicy dowiedzą się, jak zoptymalizować miejsce i czas, zapewniając szybki dostęp do surowców w zautomatyzowanych magazynach.

Na spotkaniu omawiającym najbardziej nowoczesne rozwiązania nie mogło zabraknąć tematyki robotów. W ten trend wpisuje się panel pt.: AGV Roboty – czy zrobotyzowany magazyn oznacza, że ludzie staną się tu zbędni? W trakcie spotkania pokazane zostaną przykłady zastosowań robotów i cobotów w procesach magazynowych. Bezpieczna współpraca człowieka z robotem kolaborującym to nowy trend w robotyce. Eksperci zwrócą uwagę na wymagania prawne w tym zakresie.

Innovations for Logistics

In4Log Industry 2019 to kolejny ważny punkt programu na mapie wydarzeń targów Modernlog. Będzie można na własne oczy zobaczyć, że maszyny stanowią współcześnie najistotniejszy element środowiska jakiejkolwiek pracy wytwórczej i istnieją blisko nas. Do udziału w projekcie zaproszono 10 partnerów technologicznych posiadających w swoich ofertach maszyny i urządzenia automatyzujące kluczowe obszary logistyki wewnętrznej, a co więcej dysponujących wiedzą i najlepszymi praktykami w dziedzinie ich wdrożeń i integracji. Tegoroczny projekt In4log Industry odbędzie się według scenariusza, który pokaże jak wpływać na takie parametry pracy jak: wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych i wykorzystać w tym celu dostępne na rynku maszyny i urządzenia. Codzienne pokazy odbywać się będą w hali 7A co pełną godzinę.

Cztery czwórki Modernlog

Symboliczna czwórka wpisana jest w najbliższą edycję Modernlog. Chodzi nie tylko o hasło logistyka 4.0. Targi rozpoczną się 4 czerwca, potrwają cztery dni a ekspozycja podzielona zostanie na cztery salony: Magazyn przyszłości, nowoczesne systemy transportu, e-commerce i omnichannel, budownictwo magazynowo-produkcyjne. Zapraszamy 4-7 czerwca do Poznania – zachęca dyrektor targów Mateusz Nowakowski.

Źródło: MTP

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również