Modułowe systemy TopTherm-Chiller firmy Rittal

©

Udostępnij:

Pod nazwą TopTherm-Chiller firma Rittal prezentuje nową serię chłodziarek cieczy. Po raz pierwszy zostały one zbudowane całkowicie w sposób modułowy. Nowość w skali światowej bazuje na systemie szaf sterowniczych TS 8, integruje moduły wodne i chłodzące z elektrycznym modułem sterowania. Dzięki dwóm rozmiarom do dyspozycji mamy standardowo różne moce chłodnicze, od 8 do 40 kW. Tym samym można pokryć najpopularniejsze obszary wydajnościowe, znacznie zredukować czasy dostaw i elastycznie zrealizować wymagania klientów.

Instalacje chłodzenia cieczy bardzo dobrze sprawdziły się w dopasowanej do potrzeb, wydajnej klimatyzacji. Występują zarówno w wersji samodzielnej do chłodzenia procesów i maszyn, jak również w kombinacji z wymiennikami ciepła woda-powietrze w klimatyzacji szaf sterowniczych. Instalacje chłodzenia cieczy są także stosowane w obszarze IT do chłodzenia urządzeń bazujących na szafach serwerowych. Do tej pory wadą by fakt, iż instalacje chłodzenia cieczy nie były standaryzowane w pełnym zakresie wydajności, tylko produkowane przeważnie zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta. Dzięki chłodziarkom TopTherm firma Rittal rozwinęła teraz wyjątkowe w skali światowej, standaryzowane rozwiązanie na bazie szafy sterowniczej TS 8. Innowacja została zbudowana z kilku modułowych jednostek, a mimo to jest bardzo elastyczna i pokrywa zapotrzebowanie w zakresie wydajności od 8 do 40 kW.W szafie sterowniczej TS 8 zintegrowano moduły wodne i chłodnicze z elektrycznym modułem sterowania. Moduł wodny składa się ze zbiornika i pompy. Moduł chłodniczy składa się ze sprężarki, skraplacza i parownika. Obydwa są produkowanie oddzielnie. Dzięki takiemu modułowemu rozwiązaniu firma Rittal ma możliwość lepszej standaryzacji niż do tej pory i znacznej redukcji dużej liczby pomp i sprężarek. Zaletą dla klienta są niskie koszty i krótsze czasy dostawy. Łatwiejsze staje się także zarządzanie częściami zamiennymi, ponieważ serwis może szybciej reagować u klienta końcowego poprzez standaryzację części zamiennych.Obudowa agregatu chłodzenia cieczy jest dostępna w dwóch szerokościach bazowych: 800 i 1200 mm oraz w wysokości 2000 mm i głębokości 800 mm. Rittal oferuje w wąskich obudowach moduły chłodnicze o wydajności 8, 12 i 16 kW, a w szerokich - o wydajności 20 i 25 kW. W przypadku kombinacji obudowy możliwe jest także uzyskanie 32 lub nawet 40 kW (2 x 16 = 32 kW i 2 x 20 = 40 kW). Tym samym dwa rozmiary udostępniają siedem różnych wydajności chłodzenia.
Jeśli użytkownik przy takiej samej wydajności wymaga większej pompy, w miejsce pompy 2,5-barowej stosowana jest większa, 4,5-barowa. A jeśli dodatkowo wymagana jest dokładna wartość temperatury, do dyspozycji jest opcjonalnie moduł chłodniczy z regulacją obejściową gwarantujący dokładność ±0,5 stopnia. Podobnie ma się sytuacja, jeśli wymagane jest napięcie sterowania 24 V DC. Pozostałe komponenty serii to czujniki przepływu i wersje 2-częstotliwościowe 400 V / 50 Hz i 460 V / 60 Hz - jest to ważne, jeśli chodzi o zastosowanie międzynarodowe.

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również