Moduły EtherCAT z serii ELX z technologią TwinSAFE SC

beckhoff. moduł etherCat © Beckhoff

Udostępnij:

Moduły EtherCAT z serii ELX zostały rozszerzone o analogowe moduły wejściowe z funkcją TwinSAFE SC (Single Channel). Dzięki takiej kombinacji powstało kompaktowe rozwiązanie do stosowania w strefach zagrożonych wybuchem wymagających zarówno iskrobezpiecznego przesyłania sygnałów, jak i wysokiego poziomu bezpieczeństwa funkcjonalnego.

Moduły z serii ELX z certyfikatami ATEX i IECEx – dzięki zintegrowanemu separatorowi sygnałów – umożliwiają bezpośrednie podłączenie iskrobezpiecznych urządzeń wyjściowych pracujących w strefach zagrożonych wybuchem, w tym w strefie 0/20. Nowe modele z technologią TwinSAFE SC zapewniają poziom bezpieczeństwa PL d/kat. 3 według normy EN ISO 13849-1 lub odpowiednio SIL2 według normy EN 62061. Dzięki temu oferują możliwość dostępu do wszystkich danych procesowych zgromadzonych w systemie także na urządzeniach pracujących w strefie Ex, a tym samym m.in. na efektywną kontrolę momentu obrotowego wentylatorów.Nowe moduły I/O o szerokości 12 mm zostały wyposażone w 2-4 analogowe kanały wejściowe: 0/4…20 mA, czujnika rezystancyjnego (RTD), termopar generujących sygnały o wartości mV oraz czujnika termosensorycznego (DMS). Co więcej, uzupełniono je także o jednokanałowy moduł do bezpośredniego przyłączenia iskrobezpiecznego enkodera przyrostowego, który analizuje sygnały z czujników NAMUR zgodnie z normą IEC 60947-5-6.Źródło: Beckhoff

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również