Motorola Solutions - komputery mobilne klasy korporacyjnej

©

Udostępnij:

Firma Motorola Solutions, dostawca rozwiązań i usług komunikacyjnych dla przedsiębiorstw oraz instytucji, zaprezentowała cztery nowe komputery mobilne klasy korporacyjnej. Urządzenia działają pod kontrolą najpopularniejszej wersji systemu operacyjnego Android - Jelly Bean. Wśród nich znalazł się terminal TC55, stanowiący połączenie profesjonalnego komputera mobilnego i smartfona klasy konsumenckiej.

Motorola zaprezentowała także aktualizacje oprogramowania: zabezpieczeń Extensions by Motorola Solutions oraz czwartej generacji międzyplatformowego środowiska programistycznego RhoMobile Suite. Narzędzia te pozwolą firmom przystosować system Android klasy konsumenckiej do zastosowań profesjonalnych.TC55 - komputer dotykowy klasy profesjonalnej
· Nowy komputer dotykowy TC55 łączy najlepsze cechy komputera mobilnego klasy korporacyjnej z kształtem oraz funkcjami smartfona i działa pod kontrolą wersji Jelly Bean systemu operacyjnego Android.
· TC55 powstał z myślą o użytkownikach z sektorów usług terenowych, sprzedaży i dostaw bezpośrednich.
· Model wyposażony jest w zaawansowany, pojemnościowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 4,3 cala. Ekran pozostaje jasny zarówno w budynkach, jak i pod otwartym niebem i dynamicznie dopasowuje się do środowiska, umożliwiając wprowadzanie danych za pomocą palca (również w rękawicach) lub za pomocą rysika. Bezproblemowa obsługa ekranu jest możliwa nawet wtedy kiedy jest on mokry.
· Oferowane przez TC55 wydajne funkcje rejestrowania kodów kreskowych, podpisów, dokumentów, zdjęć i filmów wideo pomagają personelowi mobilnemu lepiej obsługiwać klientów i zwiększać wydajność pracy.
· TC55 jest wytrzymały na trudy codziennej eksploatacji, ponieważ posiada klasę szczelności IP67. Charakteryzuje się także najdłuższym wśród urządzeń swojej klasy czasem pracy na zasilaniu bateryjnym.
· TC55 jest obecnie certyfikowany przez GCF i pozbawiony simlocka, więc będzie można go używać we wszystkich sieciach komórkowych w Europie.
· Urządzenie charakteryzuje się wysoką jakością połączeń głosowych. W trybie głośnomówiącym jest cztery razy głośniejszy od tradycyjnych smartfonów i oferuje podwójny mikrofon z funkcją tłumienia szumów.Mobilne komputery Motorola z systemem operacyjnym Android Jelly Bean
· Motorola rozszerza największe w branży portfolio wyspecjalizowanych urządzeń Android, wprowadzając do sprzedaży komputery mobilne ET1, MC40 i MC67. Modele te działają pod kontrolą systemu Android Jelly Bean i oferują dodatkowe zabezpieczenia w postaci rozszerzeń Mx.
· Wersja Jelly Bean oferuje nowe funkcje dla przedsiębiorstw, takie jak ulepszone zabezpieczenia, usprawniona kontrola grafiki oraz ulepszona obsługa rejestrowania zdarzeń i wsparcia technicznego.
· Mobilne komputery Motorola z systemem Android mogą obsługiwać aplikacje Android napisane specjalnie z myślą o tym systemie, jak również te stworzone za pomocą alternatywnych platform programistycznych, takich jak RhoMobile Suite.
· Motorola oferuje pełen pakiet do tworzenia oprogramowania (SDK), który pozwala deweloperom łatwo integrować funkcje rejestrowania danych w mobilnych komputerach Motoroli z systemem Android.

Extensions (Mx)
· Mx to zbiór rozszerzeń, które pozwalają zwiększyć poziom bezpieczeństwa, ułatwić zarządzanie urządzeniami i podnieść ich wydajność. Dodano je do standardowego systemu Android, czyniąc z niego system klasy profesjonalnej.
· Dzięki Mx administratorzy IT mogą określać, jakie aplikacje biznesowe wolno uruchamiać w urządzeniu, a producenci rozwiązań do zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) mogą zaoferować kontrolę administracyjną w czasie rzeczywistym.
· Mx pozwala wprowadzić do komputerów mobilnych z systemem Android funkcje rejestrowania danych, a także szybki roaming z wywłaszczaniem i wykrywanie granic zasięgu. Dzięki temu pracownicy mobilni mają zagwarantowaną wysoką jakość łączności bezprzewodowej.
· Mx powstał jako komercyjny projekt Android Open Source Project (AOSP) i nie ogranicza funkcji systemu Android ani nie powoduje problemów z kompatybilnością aplikacji.

RhoMobile Suite 4.0
· RhoMobile Suite 4.0 to nowa generacja zaawansowanych, międzyplatformowych narzędzi deweloperskich, które pomagają firmom wspierać pracowników mobilnych, bez względu na używane przez nich systemy operacyjne, urządzenia i technologie.
· Deweloperzy mogą pisać, hostować i zarządzać aplikacjami działającymi na różnych platformach - teraz również w systemach iOS7 i Windows Phone 8 - zarówno na urządzeniach klasy konsumenckiej, jak i profesjonalnej.
· RhoMobile Suite 4.0 upraszcza proces tworzenia oprogramowania, udostępniając jeden wspólny zbiór interfejsów API dla języków JavaScript i Ruby, który obsługuje wszystkie typy urządzeń i systemów operacyjnych. Deweloperzy JavaScript mogą budować aplikacje RhoMobile i łatwo integrować je z urządzeniami.
· Przedsiębiorstwa, członkowie programu partnerskiego Motorola PartnerEmpower i inni niezależni producenci oprogramowania (ISV) mogą ograniczyć koszty i szybciej wprowadzać swoje aplikacje na rynek, wykorzystując RhoMobile Suite 4.0 służące do pisania aplikacji, które można uruchamiać w wielu istniejących oraz przyszłych systemach operacyjnych i urządzeniach.

www.motorolasolutions.com

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również