MU TECH – 3-osiowa frezarka marki Huron

Preview
Reklama
Reklama

MU TECH firmy Huron jest 3-osiową frezarką klasy podstawowej, mającą elektrowrzeciono w wyposażeniu standardowym. Wszechstronna i uniwersalna MU TECH może tez pracować w trybie 3+2 osi. Oferuje dużą moc przy niskiej prędkości do zgrubnej obróbki dużych części.

MU TECH jest standardowo wyposażona w elektrowrzeciono wysokiej prędkości. Zapewnia ono moc 23 kW przy momencie obrotowym 75 Nm i maksymalnej prędkości 12000 obr./min. Może być używana w pracy ciągłej (S1) od 3000 obr./min oraz w pracy ciągłej przy obciążeniu przerywanym (S6) przez 40% czasu przy 2200 obr./min. Elektrowrzeciono jest wyposażone w obrotową głowicę (oś B). Obrót +30°/-120° pozwala na pionową i poziomą obróbkę ogólnych elementów mechanicznych. Ciągły obrót głowicy jest osiągany dzięki układowi pozbawionemu luzu, umożliwiającym też wszystkie możliwe 5-osiowe zastosowania kształtowania. Niczym nie zakłócona stabilność obróbki jest uzyskiwana poprzez konstrukcję wrzeciona i zastosowanie łożysk wysokiej wydajności. MU TECH jest też wyposażona w specjalny układ chłodzenia, utrzymujący właściwą temperaturę.

Każda oś jest napędzana śrubami z łbem kulowym o dużej średnicy i wysokiej wydajności, a wszystkie ruchy są kontrolowane przez kodery dla zapewnienia dokładności rzędu jednej tysięcznej milimetra wzdłuż trzech osi. Maksymalna prędkość liniowa wynosi 30 m/min.

Tak jak w przypadku innych maszyn w ofercie Huron, elementy konstrukcyjne MU TECH są wykonane z mocno użebrowanego żeliwa w celu skutecznego tłumienia wibracji i zapewnienia wysokiego poziomu stabilności obróbki. Symetryczna budowa gwarantuje bardzo dużą stabilność geometryczną.

MU TECH ma także bardzo ergonomiczną budowę. Szeroko otwierane drzwi zapewniają łatwy dostęp do obszaru roboczego w celu demontażu głowicy i wykonania innych zadań, takich jak załadunek maszyny przy użyciu suwnicy. Rama obejmuje trzy osie ruchu oraz pionowy przesuw stołu 1000 x 600 mm do 560 mm. Sanie poprzeczne o skoku 750 mm są uzupełnione suwakiem o skoku 560 mm.

Reklama

Stół obrotowy o średnicy 600 mm (oś C) służy do obróbki 5-powierzchniowej oraz dzięki napędowi pozbawionemu luzu do precyzyjnej, 5-osiowej obróbki elementów mających do 800 x 550 mm.

Standardowy automatyczny zmieniacz narzędzi zawiera 24 narzędzia i ma podwójne ramię oraz magazyn typu bębnowego.

MU TECH może zostać wyposażona w opcjonalny stół obrotowy, zintegrowany ze stołem stacjonarnym, inne wrzeciona, 40- lub 60-stanowiskowy zmieniacz narzędzi, chłodzenie w narzędziach oraz czujniki dotykowe elementu obrabianego i narzędzia.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama