Multitalent wśród systemów laserowych

©

Udostępnij:

MPS (Modular Processing System) to system firmy ROFIN do laserowego spawania, laserowego spawania, cięcia, wiercenia otworów i obróbki powierzchni. Modułowa koncepcja urządzenia pozwala dostosować system do szerokiej gamy automatyzowanych procesów obróbki laserowej.

MPS można stosować zarówno do klasycznych aplikacji w inżynierii wyrobów precyzyjnych, takich jak cięcia kół zębatych do zegarków, wiercenia bardzo precyzyjnych otworów w dyszach do zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym, a także do perfekcyjnych spoin w produkcji implantów medycznych.Optymalne komponenty do każdego rodzaju zastosowania lasera
Wysokiej klasy sterownik CNC high-end maszyny kontroluje cztery możliwe modułowe układy osiowe, od dokładnego systemu BASIC aż do ultra mikro precyzyjnego układu. Jako źródła wiązki laserowej ROFIN oferuje zoptymalizowany laser światłowodowy do cięcia precyzyjnego i spawania, a także do zimnej obróbki materiałów lasery spawania i femto- i pikosekundowe.

Wszystkie komponenty maszyny, wraz ze sterownikiem i elementami zasilania, są zintegrowane w kompaktowej obudowie systemu MPS. Przestronna komora robocza, bezpiecznie zamknięta dużymi, pneumatycznie sterowanymi drzwiami, zapewnia wystarczająco duży obszar w wieloosiowym trybie pracy również do obróbki nieporęcznych detali.3D MPS – system z pięcioma interpolowanymi osiami do precyzyjnej obróbki laserowej
MPS 3D (Modular Processing System 3D) to złożone rozwiązanie do obróbki 2,5D i 3D materiałów wiązką laserową. MPS 3D idealnie nadaje się do trójwymiarowego cięcia, spawania, wiercenia i laserowej obróbki powierzchni z nawet pięcioma interpolowanymi osiami. Sztywna i stabilna konstrukcja maszyny 3D na podstawie z granitu umożliwia użycie źródeł laserowych z bezpośrednim prowadzeniem wiązki, przede wszystkim laserów krótko impulsowych ROFIN, jak StarFemto FX czy StarPico lub innych laserów marki ROFIN (włóknowych jak StarFiber i LFS czy laserów pracujących w trybie impulsowej emisji wiązki (Starpulse i SLS).

www.rofin.com

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również