Mycie części za pomocą myjek modułowych

Denios, myjnie przemysłowe © Denios

Udostępnij:

Wymagania dotyczące czystości komponentów w przemyśle wytwórczym są bardzo różne. Ponadto nie każda firma potrzebuje systemu na dużą skalę, który może czyścić duże liczby w małych cyklach. Firma Denios opracowała nowe urządzenia do czyszczenia części właśnie dla tych firm. Dostępne w czterech rozmiarach, myjki mogą być wyposażone w technologię czyszczenia pędzlem, ultradźwiękami lub ciśnieniem cieczy.Trzy technologie czyszczenia, wiele różnych zastosowań

Za rozwój technologii mycia detali przemysłowych odpowiada firma Purim. Jest ona częścią międzynarodowej grupy Denios. W zależności od wymagań myjka części jest wyposażona w jedną z trzech technologii czyszczenia.

W przypadku lekkich zabrudzeń, takich jak oleje lub luźne cząstki, proponujemy działanie za pomocą czyszczenia pędzlem. Stół do czyszczenia wykonany jest na ergonomicznej wysokości. Dzięki temu można pracować bezpośrednio na urządzeniu.

W przypadku średnich i ciężkich zanieczyszczeń, takich jak te spowodowane przez emulsje lub luźne wióry, zalecane jest czyszczenie ciśnieniem cieczy.

Jeśli zabrudzenia są ciężkie do usunięcia, na złożonych elementach, stosuje się nowoczesną technologię ultradźwiękową.

Każda technika czyszczenia jest zoptymalizowana pod kątem czyszczenia małych ilości (także na skalę warsztatową). Rozwiązania przemysłowe także są możliwe. Niezależnie od konfiguracji urządzenia współpracują z przyjaznym dla środowiska bilansem energetycznym.Nadaje się do każdego środowiska pracy

Zwłaszcza w małych firmach nie ma wiele miejsca na dodatkowe maszyny, dlatego też myjki są oferowane w zależności od wyposażenia w czterech rozmiarach. W najmniejszej wersji myjka mierzy 1000x 800x1150 mm, w największym 1700x1200x1250 mm. Myjki do czyszczenia części są w całości wykonane ze stali nierdzewnej i są zaprojektowane dla 200 lub 500 kg środka czyszczącego.

Ciecz czyszcząca jest podgrzewana elektrycznie i filtrowana w sposób ciągły. Zbiornik jest wyposażony w energooszczędną izolację cieplną. Myjki do części są zasilane napięciem 400 V, tylko wariant z czyszczeniem pędzlem pracuje z napięciem 230 V. Jeśli wymagania dotyczące czystości są różne, można zainstalować kilka urządzeń w rzędzie, aby zaoszczędzić miejsce.

Źródło: Denios

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również