Nafta-Gaz-Chemia 2016 już niebawem

©

Udostępnij:

15 września 2016 roku w hotelu Novotel Airport w Warszawie rusza XIV edycja międzynarodowej konferencji i wystawy pod nazwą NAFTA-GAZ-CHEMIA 2016 – jedno z ważniejszych wydarzeń dla branży energetycznej w Polsce oraz regionie. 

Jego celem jest stworzenie miejsca wymiany doświadczeń i dyskusji nad ważnymi aspektami rozwoju innowacji dla branży paliwowo-energetyczno-chemicznej w Polsce.W tym roku organizator kładzie szczególny nacisk na kwestię budowania niezależności energetycznej państwa w zakresie wydobycia, dywersyfikacji dostaw i efektywnego przetwórstwa surowców energetycznych. Nie zabraknie zatem takich tematów, jak perspektywy budowy Baltic Pipe w porozumieniu z Norwegią i Danią. Ważne będzie także zagadnienie dotyczące nowych możliwości rozwojowych, jakie stwarza dla branży wdrożenie przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Uczestnikami konferencji będą przedstawiciele rządu, zarządów firm z sektora nafty, gazu, energetyki i chemii, przedsiębiorstw doradczych i konsultingowych, wyższych uczelni, instytutów badawczo-naukowych, stowarzyszeń i izb branżowych, a także uznani eksperci z branży paliwowej, energetycznej i chemicznej.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa ilustrująca produkty i usługi z sektora nafty, gazu i chemii.

GŁÓWNE ZAGADNIENIA KONFERENCJI:

 • ODPOWIEDZIALNY ROZWÓJ - PROGRAM DLA ENERGII I CHEMII
 • REGION MORZA BAŁTYCKIEGO JAKO KONKURENCYJNY RYNEK DOSTAW GAZU
 • POSZUKIWANIA, WYDOBYCIE I DYWERSYFIKACJA DOSTAW ROPY I GAZU
 • BIOPALIWA – EKONOMIA I ROZWÓJ
 • POLSKI GAZ ZIEMNY - MIĘDZY LIBERALIZACJĄ A STRATEGIĄ
 • INFRASTRUKTURA GAZOWA I INWESTYCJE
 • POLSKA CHEMIA – PRZEWAGI I SŁABOŚCI KONKURENCYJNE
 • INNOWACYJNA CHEMIA – DROGA ODPOWIEDZIALNEGO ROZWOJUUdział w konferencji do dzisiaj potwierdzili m.in.

 • Piotr Naimski – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej
 • Michał Kurtyka – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii
  Przedstawiciele największych firm branży m.in. PGNiG S.A., OGP GAZ-SYSTEM S.A., Grupy AZOTY S.A., PKN ORLEN S.A. a także Statoil – Norwegia, Gassco – Norwegia, Energinet.dk - Dania


MM Magazyn Przemysłowy jest patronem wydarzenia.

www.naftaigaz.ztw.pl

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również