Nagroda MIT Technology Review dla Universal Robots za innowacyjną automatykę

© Universal Robots

Udostępnij:

Każdego roku Massachusetts Institute of Technology tworzy listę 50 najbardziej innowacyjnych firm na świecie i publikuje ją pod nazwą "50 Smartest Companies". W tym roku Universal Robots po raz pierwszy w historii znalazł się w tym rankingu, uzyskując 25. lokatę i wyprzedzając tak znaczące firmy jak Phillipps czy IBM, a także konkurentów z branży - Rethink Robotics.

Firma Universal Robots jest pionierem w dziedzinie projektowania lekkich, współpracujących robotów. Wyróżniła się sześcioosiowym, elastycznym ramieniem robotycznym, które może być wykorzystywane w niemal wszystkich sektorach przemysłu, zarówno w dużych, jak i małych oraz średnich przedsiębiorstwa. "Obsługa naszych robotów jest tak prosta do nauczenia, że może to robić każdy pracownik po krótkim przeszkoleniu, bez wcześniejszej znajomości programowania" - wyjaśnia Enrico Krog Iversen, prezes Universal Robots

Dzięki wdrożeniu autorskich koncepcji technicznych, Universal Robots udało się stworzyć atrakcyjne rozwiązanie z dziedziny automatyki, także dla firm, które dotychczas uznawały automatyzację za rozwiązanie zbyt drogie, czasochłonne i trudne do zastosowania. 

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również