Najlepsi szlifierze zmierzyli się we Wrocławiu

©

Udostępnij:

Cztery konkurencje, trzydziestu zawodników i niezwykłe emocje – tak w kilku słowach można opisać Starcie Szlifierzy, które 29 stycznia 2016 r. odbyło się we wrocławskim Centrum Innowacji 3M. Impreza była pierwszą tego typu organizowaną przez firmę i jedną z niewielu w Polsce adresowanych wyłącznie do branży szlifierskiej. Organizatorzy już zapowiadają, że w kolejnych miesiącach przygotują jeszcze trzy podobne wydarzenia.

W Starciu Szlifierzy rywalizowało 30 zawodników z całej Polski. Szansę na zwycięstwo w konkursie miał ten, kto poprawnie wypełnił quiz wiedzy na temat materiałów ściernych i zawodu szlifierza, a także pomyślnie wykonał cztery zadania praktyczne m.in. z zakresu szlifowania spoiny, cięcia stali nierdzewnej i przezbrojenia szlifierki. Uczestnicy pracowali na najwyższej jakości produktach do szlifowania marki 3M™Cubitron™ II.Ich pracę i wiedzę oceniało kilkuosobowe jury, w którego skład – oprócz specjalistów z firmy 3M – weszła także Justyna Lenc – autorka bloga związanego z tematyką obróbki metalu, znana bardziej jako „Welding Girl”.

Cieszę się, że miałam okazję oglądać i oceniać pracę najlepszych szlifierzy z całego kraju. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Oceniane były nie tylko czas realizacji poszczególnych konkurencji, ale także precyzja wykonania – powiedziała.

Pierwsze miejsce zajął zespół z firmy Metalbud Nowicki z Rawy Mazowieckiej, drugie – Przedsiębiorstwo Inżynieryjne KORAB Sp. z o.o. z Pruszkowa, a trzecie – firma BP Engineering z Przeworska.

Zawody poprzedziła konferencja inauguracyjna, w trakcie której swoje przemówienie wygłosił Krzysztof Łebek – dyrektor ds. technologii przemysłowej Grupy Biznesowej 3M Poland.

Zawód szlifierza wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Umiejętność prawidłowego korzystania z narzędzi to tylko połowa sukcesu w tej branży. Równie ważne są zdolności nabywane i rozwijane podczas codziennej pracy oraz przez uczestnictwo w wydarzeniach i konkursach branżowych – mówił Krzysztof Łebek. – Dlatego firma 3M, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szlifierzy, daje im szansę sprawdzenia się w wyjątkowych warunkach.Organizatorzy już zapowiedzieli, że w tym roku zorganizują jeszcze kilka tego typu wydarzeń adresowanych do środowiska szlifierzy.

Obecne zawody traktujemy jako próbę generalną przed serią imprez skierowaną do wszystkich zainteresowanych członków branży. Od maja do końca roku zorganizujemy jeszcze trzy podobne wydarzenia w trzech różnych miejscach w Polsce. Każda osoba związana z tym zawodem będzie mogła wziąć udział w eliminacjach regionalnych. Dziewięciu najlepszych szlifierzy awansuje do wielkiego finału, który odbędzie się na początku przyszłego roku – powiedziała Katarzyna Bownik z Działu Materiałów Ściernych 3M Poland.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również