Najlższejsza etykieta RFID do ciężkich zastosowań

©

Udostępnij:

Brady Corporation wprowadza do sprzedaży lekką (< 2 g) etykietę RFID. Ta samoprzylepna etykieta, którą można drukować i programować na miejscu w zakładzie, zachowuje odporność na czynniki takie jak ścieranie, ekstremalne temperatury i substancje chemiczne, na których działanie wystawione są statki powietrze podczas produkcji, lotów i serwisu.

Identyfikacja każdego elementu przy pomocy etykiety RFID umożliwia automatyczne wprowadzanie danych, powoduje widoczność produkcji i zapasów w czasie rzeczywistym, pełną widoczność łańcucha dostaw oraz optymalizację procesów biznesowych dla producentów branży lotniczej. Z kolei zaletą dla linii lotniczych jest zautomatyzowane monitorowanie cyklu życia elementów, co zwiększa bezpieczeństwo i wydajność serwisu.Superlekkie wykonanie

Firma Brady stworzyła niezwykle trwałą etykietę identyfikacyjną z wbudowanym chipem RFID, ważącą mniej niż 2 gramy. Etykieta RFID sprawdza się równie dobrze na metalu co na materiałach kompozytowych, na powierzchniach płaskich i wypukłych, a także może wytrzymać ekstremalne warunki środowiskowe bez konieczności stosowania zewnętrznej warstwy laminatu. Ten samoprzylepny materiał łatwo daje się przymocować do elementów różnego typu.Druk i programowanie na miejscu w zakładzie

Rozwiązanie firmy Brady w zakresie druku i programowania RFID na miejscu w zakładzie pozwala użytkownikom jednocześnie programować chip RFID i drukować informacje na etykiecie w rozdzielczości 600 dpi. Intuicyjne oprogramowanie, w które zaopatrzona jest drukarka, oferuje możliwości od ręcznego do w pełni zautomatyzowanego wpisywania danych, oferując także zintegrowany proces walidacji pozwalający na precyzyjne oznaczanie części. Oprogramowanie to jest w pełni zgodne ze specyfikacją branży lotniczej ATA Spec 2000. Konfiguracja systemu na terenie zakładu pozwala producentom z branży lotniczej na druk i programowanie etykiet RFID firmy Brady w czasie poniżej 15 sekund, a także powstanie pełnej, elektronicznej „metryki urodzenia” elementu, która w pełni zastępuje dokumentację papierową.

Źródło: Mepax.com

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również