Najnowocześniejsza fabryka szaf sterowniczych na ukończeniu

Rittal, fabryka © Rittal

Udostępnij:

Haiger stanie się przyszłościową lokalizacją Rittal. Po Rittal Innovation Center i Global Distribution Center, teraz został również ukończony budynek nowej fabryki. To największa inwestycja w historii przedsiębiorstwa.

Zakład Rittal w Haiger oficjalnie przestał być placem budowy. Odpowiednie instytucje drobiazgowo sprawdziły budynek pod względem bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej oraz dróg ewakuacyjnych.


Udało się nam zakończyć budowę w zaplanowanych ramach czasowych i kosztowych, a ze strony władz nie było żadnych zastrzeżeń – mówi Carsten Röttchen, członek zarządu Rittal ds. produkcji.

Teraz rozpocznie się zabudowa wewnętrzna zakładu, który ma stać się najnowocześniejszą fabryką szaf sterowniczych na świecie. – Zanim będzie można rozpocząć produkcję, zainstalujemy ponad 100 nowoczesnych maszyn i komponentów systemów – to następne gigantyczne zadanie, jakie nasz zespół musi wykonać – kontynuuje Röttchen.


TOP w kategorii
Wraz z Rittal Innovation Center i Global Distribution Center, Haiger stanie się w przyszłości wizytówką firmy. Będzie tu zatrudnionych w sumie prawie 1 000 pracowników. Rittal inwestuje w tym regionie ponad 250 milionów euro – to największa inwestycja w historii firmy. Na 24 000 metrów kwadratowych już w 2018 roku ruszy produkcja. Natomiast od roku 2019 z taśmy będzie schodzić około 9 000 szaf sterowniczych dziennie.

Źródło: Rittal

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również