Najnowsze Caddy i Origo do spawania metodą TIG

©

Udostępnij:

Skład Firmowy Narzędzia-Spawalnictwo z Katowic oferuje trzy najnowsze modele produkowanych przez ESAB urządzeń do spawania metodą TIG: Caddy Tig 2200i AC/DC, Origo Tig 3000i AC/DC i Origo Tig 4300i AC/DC.

Panele tych urządzeń wyróżniają się funkcją True AC, która gwarantuje precyzyjną nastawę prądu przemiennego, oraz funkcją QWave, która modyfikuje kształt fali prądu przemiennego.
Caddy 2200i AC/DC to małe i lekkie urządzenie do spawania metodą TIG (AC/DC) prądem stałym lub przemiennym. Model ten jest zasilany prądem o napięciu 230 V / 50 Hz przy zabezpieczeniu 16 A, co umożliwia pracę praktycznie w każdym miejscu. Dodatkowo może być wyposażony w jednostkę chłodzącą. Jest używany głównie w naprawach, w produkcji lekkiej i przemyśle przetwórczym.
Ważący 42 kilogramy model Origo Tig 3000i AC/DC należy do średniej klasy urządzeń do spawania metodą TIG (prądem stałym lub przemiennym). Podobnie jak model Caddy 2200i AC/DC można go wyposażyć w jednostkę chłodzącą. Bardzo dobrze nadaje się do różnych napraw i konserwacji. Znalazł zastosowanie m.in. w produkcji rur oraz w przemyśle samochodowym i stoczniowym.
Najmocniejszym spośród produkowanych przez ESAB urządzeń do spawania metodą TIG - oczywiście także prądem stałym lub przemiennym - jest 92-kilogramowy model Origo 4300i AC/DC. Jednostka chłodząca stanowi tu integralną część urządzenia. Model ten stosowany jest przede wszystkim w przemyśle budowlanym, stoczniowym i odlewniczym.
W produkcji tych urządzeń zastosowano nowatorskie panele sterowania: Caddy TA34 AC/DC, Caddy TA33 AC/DC i Origo TA24 AC/DC.
Panele Caddy TA34 AC/DC i Origo TA24 AC/DC mają wszystkie niezbędne funkcje do spawania metodą TIG (prądem stałym, pulsującym i przemiennym) oraz elektrodą otuloną. Oprócz funkcji True AC i QWave wyróżnia je także regulacja balansu prądu przemiennego, kontrola wstępnego nagrzewania elektrody oraz dwie pamięci.
Model Caddy TA33 AC/DC jest uproszczoną wersją przeznaczoną do spawania prądem przemiennym metodą TIG. Przy użyciu tego panelu konieczne jest jedynie ustalenie grubości materiału - pozostałe parametry dopasują się automatycznie.
Żeby uzyskać dokładne informacje handlowe i techniczne o powyższych produktach, wystarczy wysłać e-mail pod adresem: biuro@skladbaildon.pl.
                                                                                                                                                                          (ak)
www.skladbaildon.pl 

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również