Najnowsze maszyny Prima Power podczas targów EuroBLECH 2014

©

Udostępnij:

 

W dniach 21-25 października w Hanowerze odbyły się wiodące na świecie Targi Technologii Obróbki Blach EuroBLECH 2014. Wśród 1573 wystawców nie zabrakło również Prima Power.

Na 23. edycji targów EuroBLECH, uznawanych za barometr aktywności gospodarczej dla przemysłu obróbki blachy, Prima Power zaprezentowała swój najnowszy produkt – wykrawarkę zintegrowaną z gilotyną kątową – Shear Brilliance. Maszyna została zaprezentowana w zestawieniu z linią technologiczną PSBB służącą do w pełni zautomatyzowanego wykrawania i zaginania blachy. Shear Brilliance charakteryzuje się szybkim napędem bijaka (1300 u/min), a dzięki zastosowaniu napędów liniowych osi X i Y oraz wykonaniu niektórych elementów konstrukcji belki koordynacyjnej z kompozytu karbonowego, stała się najszybszą maszyną wykrawającą wśród obecnie dostępnych. Fakt ten sprawił, iż Shear Brilliance cieszył się ogromną popularnością wśród ponad 59 tysięcy odwiedzających.Prima Power zaprezentowała także kolejną maszynę opartą na technologii zintegrowanego wykrawania i rozcinania gilotynowego. Podstawą urządzenia jest integracja wykrawarki z gilotyną kątową, jednakże wyjątkową wydajność można osiągnąć dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii napędów liniowych. Ponadto urządzenie jest w stanie pobierać nowy arkusz podczas pracy nad poprzednim, dzięki czemu nie ma przestojów w produkcji. Kluczową zaletą maszyny jest łatwość zintegrowania z systemami FMS, które obejmują automatyczne przechowywanie, sortowanie i układanie arkuszy.

– Technologia SG jest coraz częściej wykorzystywana w świecie przemysłu jako niezależne urządzenie produkcyjne lub jako jednostka centralna z automatycznym załadunkiem aż do systemów na poziomie FMS. Głównym celem kombinacji zintegrowanej wykrawarki rewolwerowej z gilotyną kątową jest dostarczanie jednego systemu do przetworzenia pełnowymiarowego arkusza wyjściowego w gotowy wycięty detal, który może zostać poddany dalszej obróbce - mówi Roman Padewski, dyrektor zarządzający Prima Power.

Część stoiska Prima Power była dedykowana klientom z branży motoryzacyjnej. Głównym akcentem był najszybszy na rynku laserowych systemów 3D Laser Next, przeznaczony do seryjnej produkcji w przemyśle motoryzacyjnym. Maszyna znakomicie sprawdza się przy obróbce stalowych elementów tłoczonych na gorąco. Wysokoprecyzyjny stół obrotowy gwarantuje zwiększoną produktywność oraz możliwość obróbki nieograniczonych rozmiarów i kształtów wybranych przedmiotów, co jest kluczowym wymogiem branży automotive.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również