Najpopularniejszy system szaf sterowniczych

© Rittal

Udostępnij:

 

W 1999 r. pod hasłem „w końcu nieskończone możliwości“ Rittal wprowadził na rynek system szaf sterowniczych TS 8. Takie były początki. Dzisiaj ta będąca podstawą modułowego systemu „Rittal – The System.“ szafa szeregowa jest światowym standardem technologii szaf sterowniczych w niemal wszystkich branżach. Po wyprodukowaniu 10 milionów egzemplarzy TS 8 uważana jest za najpopularniejszy system szaf sterowniczych na świecie. 

Wysoka elastyczność, efektywność, jakość i bezpieczeństwo – to cechy, które sprawiły, że TS 8 stał się wiodącym produktem na całym świecie – wyjaśnia dr Thomas Steffen, szef działu badań i rozwoju w Rittal. Szafa sterownicza TS 8, której 10-milionowy egzemplarz wyprodukowano w 2016 roku, znajduje zastosowanie w 92% z 1005 branż na całym świecie i w ciągu 15 lat opanowała praktycznie wszystkie rynki przemysłowe. Do kluczowych branż należą: przemysł budowy maszyn, urządzeń sterowniczych i rozdzielczych, motoryzacja, energetyka, a także IT oraz telekomunikacja. Do ważnych obszarów zastosowań tego solidnego i popularnego systemu szaf należy także przemysł spożywczy i przetwórczy.Na system ten postawiły znane firmy, m.in. niemiecki Siemens WKC – jeden z wiodących dostawców aparatury rozdzielczej i usług inżynieryjnych na europejskim rynku budowy maszyn.

– Dzięki TS 8 jako platformie modułowego systemu Rittal oraz kompatybilnej technologii klimatyzacji i rozdziału mocy możemy spełniać różne wymagania klientów – potwierdza Hans-Peter Kasparick, dyrektor ds. inżynierii i produkcji w Siemens WKC.

Do najważniejszych czynników sukcesu TS 8 zalicza się dużą elastyczność i efektywność, wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa oraz dostępność na całym świecie.

Duża elastyczność i efektywność
Platforma modułowego systemu „Rittal – The System.” umożliwia konstruowanie dopasowanych rozwiązań dla rozdzielni, automatyki przemysłowej, inteligentnych budynków oraz centrów danych dzięki optymalnemu współdziałaniu komponentów mechanicznych, klimatyzacji i rozdziału mocy Klienci nie muszą więc używać różnych typów szaf do różnych zastosowań, lecz zawsze mogą korzystać z zalet jednolitej i uniwersalnej platformy systemowej oraz kompletu akcesoriów. –

Nasi klienci mogą w bardzo krótkim czasie realizować indywidualne rozwiązania szaf sterowniczych w oparciu o unikalną gamę akcesoriów – wyjaśnia dr Thomas Steffen. – Dzięki prostocie i wysokiej standaryzacji w TS 8 prawie wszystko odbywa się intuicyjnie.

Stale opracowywane są nowe produkty czy akcesoria, jak np. system cokołów Flex-Block do beznarzędziowego montażu. Poza tym znacznych oszczędności czasu i kosztów dostarczają konstruktorom urządzeń pomysłowe nowości, jak wsparcie pozycjonowania, możliwość montażu jednoosobowego, beznarzędziowe mocowanie zatrzaskowe, powiększona przestrzeń do szybkiej instalacji akcesoriów.

Oprócz idealnego zgrania dopasowanych komponentów klimatyzacji i rozdziału prądu, na bazie TS 8 możliwe jest także wykorzystanie synergii z innymi typami obudów Rittal. Używając jednolitego zestawu akcesoriów dla np. systemu szeregowego TS 8, szafy pojedynczej SE 8, szafy kompaktowej CM, szafy PC czy systemu TP Top- Pult, konstruktorzy urządzeń oszczędzają sporo czasu i pieniędzy.Wysoka jakość i bezpieczeństwo
Wyjątkową pozycję TS 8 na rynku zapewnia także wysoka klasa ochrony przed korozją, jaką stosuje się w przemyśle motoryzacyjnym. Trójetapowa obróbka powierzchni z nanoceramiczną obróbką wstępną, elektroforezowym gruntowaniem zanurzeniowym i powlekaniem proszkowym zapewnia optymalną ochronę powierzchni. Wysokie standardy jakości i zadowolenie klientów na całym świecie gwarantuje własne, akredytowane laboratorium jakości w centrali firmy w Herborn. Bada się w nim jakość i bezpieczeństwo produktów według norm krajowych oraz międzynarodowych. Dzięki wszystkim najważniejszym aprobatom krajowym i międzynarodowym szafy TS 8 są dostępne dla prawie wszystkich branż na całym świecie.

www.rittal.pl

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również