Największa drukarka 3D do metalu SLM Solutions

Wadim Plast, drukarka 3D do metalu SLM800 © Wadim Plast

Udostępnij:

Systemy produkcyjne do wytwarzania elementów metalowych metodą przyrostową SLM oparte na najnowszych drukarkach SLM 800 firmy SLM Solutions Group AG dostarcza od wielu lat na rynek polski Wadim Plast.SLM 800 to największa dostępna na rynku drukarka 3D do metalu. Dzięki powiększonej komorze budowania o wymiarach 500 x 280 x 850 mm i dostępnej konfiguracji z czterema laserami 400 W lub 700 W, SLM 800 wydajnie „buduje” duże komponenty z prędkością do 171 cm3/h.

Szybkość budowy i wielkość komory, w połączeniu ze zintegrowaną, automatyczną obsługą proszku, otwiera nowe możliwości dla produkcji na dużą skalę.

Czynnikiem niezbędnym do tworzenia prawidłowych elementów o zadowalających właściwościach mechanicznych jest czysta komora procesowa. Zoptymalizowany przepływ gazu obojętnego skutecznie usuwa z niej opary i sadzę, zapewniając doskonałe warunki procesu. Chroni również szkło osłonowe laserów przed jakimkolwiek zanieczyszczeniem. Czystość w komorze procesowej zapewnia też tzw. stały moduł filtra (bez konieczności jego wymieniania), w który drukarka wyposażona jest standardowo.

W zależności od potrzeb drukarka SLM 800 może współpracować z ręczną stację rozładowczą (dla pojedynczych urządzeń) lub z całkowicie zautomatyzowanym system dystrybucji SLM HUB, który maksymalizuje czas pracy i oferuje bezdotykową dystrybucję proszku wraz z automatycznym ładowaniem i rozładowaniem komór.SLM HUB
Drukarka SLM 800 osiąga maksymalną wydajność, gdy jest zintegrowana z w pełni automatyczną stacją obsługi SLM HUB. Stacja transportuje całe komory budowy do dedykowanych przestrzeni np.:
• Przestrzeń wstępnego podgrzewanie komory
• Przestrzeń oddzielania proszku
• Przestrzeń chłodzenia w atmosferze obojętnej

Ręczna dystrybucja proszku zastąpiona jest dystrybucją automatyczną, której elementem składowym jest specjalna przestrzeń do usuwania proszku. W tej części następuje obrót komory roboczej o 180° i wprowadzenie jej w wibrację, co powoduje oddzielenie od elementu drukowanego całego niewykorzystanego proszku, który jest następnie transportowany do stanowiska przesiewania w celu ponownego użycia.

Pięć drukarek SLM 800 może być modułowo połączonych i obsługiwanych z jednego SLM HUB. Dzięki takiemu zestawieniu i modułowej synchronizacji procesu można równolegle pracować na 5 drukarkach jednocześnie, co optymalizuje czas pracy każdej maszyny i skaluje ją do pełnej produkcji.

Zestawione systemy SLM 800 posiadają wtedy wspólny system dystrybucji (obiegu) proszku i są zasilane proszkiem metalicznym próżniowo z centralnej stacji proszków.

Źródło: Wadim Plast

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również