Największy statek rejsowy na świecie ze stali ArcelorMittal

© ArcelorMittal

Udostępnij:

Statek „Harmonia Mórz”,  zwany także „Największym hotelem Europy”, przybył do portu Southampton, w Wielkiej Brytanii, po opuszczeniu stoczni w Saint-Nazaire we Francji. Zakłady ArcelorMittal w Hiszpanii i Francji dostarczyły 100 proc. stali do skonstruowania największego statku o długości 362 metrów i szerokości 65 metrów.

„Harmonia Mórz”- dłuższa od wieży Eiffla - wykonana jest z blach grubych wyprodukowanych w zakładzie w Gijon, w Hiszpanii oraz kręgów wyprodukowanych w ArcelorMittal Fos-sur-Mer i przetworzonych w centrum serwisowym w Saint-Nazaire, również we Francji. Statek został wybudowany przez STX France, wypłynał ze stoczni w Saint-Nazaire do Southampton, gdzie został oficjalnie zaprezentowana publiczności i mediom. 22 maja wypłynął w inauguracyjną podróż do Rotterdamu.Na pokładzie jest 2700 kabin, 20 restauracji, 23 baseny, 16-piętrowy statek może przewozić około 6800 pasażerów i ponad 2000 członków załogi. Podczas rejsu można obejrzeć film w kinie, pospacerować po promenadzie, udać się do spa i klubu fitness.

Współpraca ArcelorMittal z STX France rozpoczęła się w 2013 roku, kiedy wybrano firmę na dostawę 100 proc. stali na konstrukcję kadłuba i 20 pokładów w największym na świecie statku rejsowym. Ostatnio, ArcelorMittal otrzymał od STX France nagrodę dla dostawcy w kategorii „współpraca długoterminowa”.

„Harmonia Mórz” jest pierwszym z dwóch statków rejsowych „klasy Oasis” skonstruowanych przez STX France. Drugi statek jest właśnie budowany, również ze stali ArcelorMittal. Dostawy będą trwały do wiosny 2017 roku. Oficjalna inauguracja statku „Harmonia Mórz” miała miejsce 12 maja, operatorem statku jest Royal Caribbean International.Źródło: ArcelorMittal

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również