Największy WATERJET w Polsce

Techjet

W czwartym kwartale tego roku na Pomorzu stanie największa w Polsce, jedna z największych w Europie, nowoczesna maszyna do cięcia wodą - TECHJET WB12030. Maksymalna wielkość obrabianych na niej detali to aż 12 x 3 m.

Wycinarka wodna wyposażona w tak ogromny stół roboczy umożliwi wycinanie nawet największych arkuszy materiałów, których obróbka wcześniej nie była możliwa. Większość maszyn tego rodzaju działających w branży usługowej ma wymiar stołu 2 x 3 m, a te największe, których beradzo mało, mają format 3 x 6 m.

Konstrukcja maszyny TECHJET WB12030 jest wyjątkowa nie tylko ze względu na wielkość stołu. Jej korpus wykonany jest w formie odlewu. Napęd zapewniają serwomotory przyłączone do masywnych śrub kulowych. Stół o powierzchni roboczej 3,1 x 12,1 m oddzielony jest od korpusu, co umożliwia przemysłową obróbkę grubych materiałów, gdzie cięcie wykonywane jest 24 h/dobę przez wiele dni bez przerwy.

Zastosowanie innowacyjnej pompy JET EDGE xp 90-100 wykonanej w technologii ultra wysokiego ciśnienia optymalizuje produkcję i zwiększa do maksimum prędkość i jakość cięcia, obniżając tym samym koszty obróbki. Rozwiązanie to umożliwia również zachowanie dużej gładkości krawędzi, nawet podczas cięcia bardzo grubych materiałów. Wycinarka pomimo ogromnych wymiarów dzięki wyposażeniu jej w pompę JET EDGE xp 90-100 będzie bardzo wydajna i tania w eksploatacji.

Cięcie wodą to najbardziej wszechstronna z technik wykrawania, pozwalająca pozwalającą ciąć nie tylko najrozmaitsze metale o grubości nawet do 300 mm, ale także wszelkie kompozyty i tworzywa sztuczne sprawiające problemy przy zastosowaniu innych metod obróbki. Ogromne znaczenie odgrywa w tej technice również duża precyzja oraz brak wpływu cieplnego na cięty
materiał. Powstałe elementy są dokładnie dopasowane i zachowują wszystkie właściwości
zastosowanego surowca, jak twardość, elastyczność czy wytrzymałość na naprężenia. Znamienna jest
także oszczędność materiału - wprowadzenie wspólnych linii cięcia w połączeniu z zaawansowanym nestingiem pozwala zminimalizować odpad, który z resztą w przypadku cięcia strumieniem wody
nadaje się najczęściej do wtórnego wykorzystania. Dodatkowym atutem tej technologii jest brak
użycia środków chemicznych oraz wykorzystywanie stosunkowo niewielkiej ilości energii, co czyni ją
jedną z najbardziej przyjaznych środowisku.

Więcej na ten temat: www.techjet.eu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę