Największy wzrost wynagrodzeń w energetyce

Preview
SXC
Reklama
Reklama

„Dziennik Gazeta Prawna”, opierając się na danych GUS, wyliczył, że ze wszystkich branż gospodarki w ubiegłym roku średnie wynagrodzenie najwięcej wzrosło w energetyce.

W tej gałęzi gospodarki w 2013 r. średnie wynagrodzenie brutto wzrosło o 297 zł i wyniosło 6198 zł. Dla porównania przeciętne wynagrodzenie brutto w przedsiębiorstwach zatrudniających ponad 9 osób wzrosło zaledwie o 109 zł – do 3837 zł – informuje DGP.

Reklama

Wzrost wynagrodzeń w energetyce tłumaczy się wynikami finansowymi całego sektora. Z danych GUS wynika również, że „firmy zajmujące się wytwarzaniem i zaopatrywaniem odbiorców w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę” zarobiły na czysto w pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku prawie 16,2 mld zł, czyli o 43%. więcej niż w tym samym okresie 2012 r. – podał DGP. W porównaniu do energetyków powodów do zadowolenia nie mają górnicy, których średnie płace brutto wzrosły tylko o 168 zł, do kwoty 6950 zł.

Reklama

źródło: BiznesAlert

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama