Napęd Q2V od Omron zapewnia wysoką jakość sterowania

napęd Q2V © Omron

Udostępnij:

Model Q2V to połączenie łatwości instalacji oraz wielofunkcyjności z wysokowydajnym sterowaniem niemal każdym rodzajem silnika prądu przemiennego, a jednocześnie zmniejsza potrzebę konserwacji i zapewnia oszczędność energii.

Nowy kompaktowy napęd Q2V umożliwia elastyczne i energooszczędne sterowanie silnikami indukcyjnymi (IM), silnikami z magnesami stałymi (PM) i synchronicznymi silnikami reluktancyjnymi (SynRM). Falownik służy do regulacji częstotliwości zasilania silników prądu przemiennego w celu regulacji prędkości obrotowej oraz przyspieszenia w pompach, wentylatorach i innych maszynach przemysłowych.Łatwy montaż i konfiguracja

Falownik Q2V został zaprojektowany z myślą o wygodnym wdrażaniu do eksploatacji: wszystkie wejścia i wyjścia są wyposażone w zaciski bezśrubowe, a sprzęt jest uproszczony dzięki wbudowanemu filtrowi EMC (zgodność elektromagnetyczna) oraz funkcji STO (bezpieczne wyłączenie momentu napędowego), a także tranzystorowi hamowania. Szybszy montaż okablowania zapewnia opłacalność finansową. Inteligentna konfiguracja aplikacji prowadzi użytkowników przez proces ustawiania parametrów.


TOP w kategorii
Uniwersalność zastosowań

Oprócz obsługi różnych typów silników prądu przemiennego falowniki Q2V mają podwójną wartość znamionową, w tym wersje Heavy Duty i Normal Duty. Zapewnia to uniwersalność zastosowań, a przez to możliwość wykorzystania tego samego modelu falownika do napędzania silników o różnych parametrach znamionowych w zależności od charakterystyki obciążenia. W celu zwiększenia wszechstronności użytkownicy mogą dostosować napęd do swoich wymagań za pomocą kreatorów aplikacji. Narzędzia do projektowania graficznego umożliwiają użytkownikom opracowywanie własnych programów i zachowywanie informacji know-how we własnym zakresie.

Sprawdzona wytrzymałość i krótszy czas przestojów maszyn

Wytrzymałe falowniki Q2V są chronione przed kurzem i wilgocią; mogą pracować w temperaturach do 50°C przez 10 lat bez konieczności konserwacji. Gromadzenie danych na poziomie urządzenia umożliwia użytkownikom zapobieganie potencjalnym awariom i unikanie nieplanowanych przestojów. Falowniki Q2V mogą śledzić i zapisywać dane na lokalnej karcie SD lub dostarczać je do systemów IT za pośrednictwem sterowników NX/NJ firmy Omron.

Zwiększanie energooszczędności

Model Q2V zwiększa energooszczędność wszystkich podzespołów w pętli. Dzięki specjalnym metodom sterowania silnikiem, jak na przykład zastosowanie wektora EZ do pomp i wentylatorów, falownik Q2V może napędzać wydajne silniki w najbardziej efektywny sposób. Zaawansowane algorytmy sterowania silnikami zwiększają wydajność nawet o 6% w przypadku silników asynchronicznych i do 2% w przypadku silników z magnesami stałymi, w porównaniu z napędami konwencjonalnymi. Model Q2V jest wyposażony w dodatkowe funkcje zapewniające oszczędność energii w zastosowaniach z obciążeniami o zmiennej lub zmniejszonej charakterystyce momentu obrotowego. Funkcje te pozwalają na automatyczną optymalizację energooszczędności, czyli nawet o 50% mniejsze zużycie energii.

Źródło: Omron

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również