Narzędzia do projektowania: nowy 3D DesignSpark Mechanical

Preview
Fot. RS Components GmbH
Reklama
Reklama

Kolejna wersja bezpłatnego, szybkiego i intuicyjnego oprogramowania do projektowania 3D posiada
nowe funkcje i zapewnia jeszcze więcej możliwości. Pozwala m.in. na bezpośredni eksport projektów do drukarek 3D.

RS Components (RS) i Allied Electronics (Allied), marki handlowe grupy Electrocomponents plc (LSE:ECM), światowego dystrybutora produktów z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, wprowadzają do sprzedaży nową wersję DesignSpark Mechanical — w pełni funkcjonalne narzędzie do projektowania i modelowania koncepcyjnego 3D, które dostępne jest za darmo.

Reklama

DesignSpark Mechanical powstał we współpracy ze SpaceClaim, wiodącym dostawcą innowacyjnego oprogramowania do modelowania 3D dla inżynierów. W połączeniu z narzędziem do projektowania DesignSpark PCB, DesignSpark Mechanical jest wynikiem inicjatywy RS i Allied mającej na celu dostarczanie inżynierom narzędzi, które umożliwią im szybkie tworzenie prototypów na etapie projektowania lub przygotowywania koncepcji produktów. Ważnym elementem narzędzia DesignSpark Mechanical jest możliwość zapisywania plików wyjściowych w formacie STL, który umożliwia bezpośredni eksport projektów do drukarek 3D.

Wersja 2.0 oferuje kilka nowych, istotnych funkcji, opracowanych na podstawie sugestii użytkowników. Nowy, uproszczony interfejs obejmuje wbudowane teksty pomocy i samouczki, przykładowe projekty oraz bardziej widoczną i łatwiejszą w użyciu funkcję wyceny list materiałowych (BOM). Dodatkowo narzędzie zapewnia dostęp do nowego katalogu 3D, umożliwiając natychmiastowe wstawienie dziesiątek tysięcy modeli 3D od wiodących producentów podzespołów oraz integrację wszystkich niezbędnych danych zakupowych z RS i Allied. To pozwala na szybkie stworzenie list materiałowych (BOM). Co więcej, z narzędziem zintegrowano usługę drukowania 3D „szybkie części”, która jest oferowana przez RS i Allied we współpracy z ich partnerem — 3D Systems.

Wprowadzenie wersji 2.0 DesignSpark Mechanical pokazuje nasze ogromne zaangażowanie w dostarczanie inżynierom narzędzi, które są im potrzebne do szybkiego opracowywania koncepcji i tworzenia prototypów oraz wprowadzania produktów na rynek w krótkim czasie — powiedział Glenn Jarrett, globalny dyrektor ds. marketingu produktów RS Components.

Reklama

DesignSpark Mechanical można pobrać nieodpłatnie ze strony:

www.rs-online.com/designspark/electronics/eng/page/mechanical.

Więcej informacji na temat integracji narzędzia DesignSpark Mechanical z innowacyjnym środowiskiem Rapid Prototyping można znaleźć na stronie http://www.rs-online.com/designspark/electronics/nodes/view/type:design-centre/slug:rapid-prototyping

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama