Narzędzia inżyniera 4.0

targi STOM 2018, narzędzia, © RavenMedia

Udostępnij:

O programach, które mogą się przydać w pracy nad projektowaniem w technologii 3D, opowiadał Bartłomiej Wojciechowski w czasie panelu seminaryjnego podczas targów STOM w Kielcach. W czasie swojej prezentacji przedstawił nowy format do zapisywania plików 3D i opowiedział o najnowszych programach.

Omawiany program Geomagic for Solidworks został zaprojektowany we współpracy z największymi producentami drukarek 3D. Pozwala na precyzyjną obróbkę zeskanowanych materiałów w interfejsie CAD. Program ten zapisuje pliki w nowym formacie *3MF. Jest w stanie przechować znacznie więcej informacji niż stosowany dotąd powszechnie *STL czy mniej znany *ANF. Prowadzący Bartłomiej Wojciechowski z DPS Software rekomenduje zastosowanie tego właśnie sposobu zapisywania plików.*3MF pozwala na łatwiejszą pracę ze źle przygotowanym modelem 3D. Do najczęstszych, z którymi Geomagic for Solidworks łatwo sobie radzi, należą zniekształcenia, łamania, niedostateczna jakość danych powierzchni.

Kolejnym programem pomocnym przy pracy projektanta 3D jest slicer 3DXpert, również opracowany przez firmę Solidworks. Slicer to zestaw narzędzi do wytwarzania metodami druku 3D nie tylko z tworzyw sztucznych, ale i z metali.

Wykład potwierdził, że w dziedzinie programowania nieustannie pojawiają się nowości, które ułatwiają pracę i pozwalają na projektowanie i druk z coraz lepszą jakością i wiernością.

Udostępnij:

Drukuj
Piotr Rabiej
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również