Narzędzia z Kraju Kwitnącej Wiśni na targach INNOFORM

targi INNOFORM 2018 © MM Magazyn Przemysłowy

Udostępnij:

Podczas rozpoczętych właśnie targów INNOFORM w Bydgoszczy na stoisku firmy MMC Hardmetal Poland można zapoznać się z najnowszą ofertą firmy, w tym z nowymi narzędziami tokarskimi, wiertarskimi i frezarskimi.

W ofercie firmy znajdują się narzędzia monolityczne i składane: narzędzia tokarskie, wiertarskie i frezarskie. Do ich produkcji wykorzystywane są nowoczesne węgliki spiekane z pokryciami fizycznymi (PVD) oraz chemicznymi (CVD), ceramika, cermetale, stale szybkotnące. Tak szerokie spektrum materiałów i technologii wytwórczych oraz bogate doświadczenie firmy, zdobywane na całym świecie, skutkuje bogatą ofertą wyspecjalizowaną pod konkretne gałęzie przemysłu – lotniczą, samochodową, formierską, medyczną i wiele innych.Spośród wielu narzędzi tworzonych z myślą o przemyśle formierskim, warto zwrócić uwagę na nowe głowice frezarskie typu ARM. Są to wielofunkcyjne, wysokowydajne narzędzia przeznaczone do wydajnej obróbki form i tłoczników, zapewniające stabilną obróbkę nawet przy dużych posuwach. Indywidualna konstrukcja, jak również zaawansowane parametry techniczne zapewniają wysoką wydajność skrawania i skuteczną kontrolę wióra. Czteroostrzowe płytki skrawające zapewniają dużą ekonomię obróbki i są dostępne w bogatym asortymencie.

Monolityczne frezy Mitsubishi Materials serii VFF doskonale nadają się do obróbki materiałów o twardości 50-60 HRC. Ich geometria z podwójnym promieniem naroża, łącząca duży i mały promień krawędzi skrawającej, umożliwia uzyskanie cieńszego wióra podczas frezowania czołowego oraz ułatwia osiągnięcie idealnego balansu pomiędzy trwałością narzędzia, a zwiększonymi parametrami posuwu i prędkości skrawania. Ponadto, dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu wiórów powstających podczas obróbki, redukowana jest siła skrawania w kierunku promieniowym, co powoduje zmniejszenie drgań i odchyłek narzędzia od osi.

VPX to nowa seria narzędzi składanych, przystosowanych do różnego typu operacji frezarskich. Zastosowanie płytek mocowanych stycznie w konstrukcji zapewnia wyższą sztywność i umożliwia wysoką wydajność obróbki takiej jak frezowanie płaszczyzn, rowków czy frezowanie bokiem w warunkach dużych obciążeń. Zastosowanie płytki z 4 krawędziami pozwala zredukować koszty narzędziowe w porównaniu do standardowych rozwiązań na płytki pozytywne.

W zależności od warunków obróbki dostępne są frezy VPX200 dla obróbki lekkiej z małymi naddatkami oraz seria VPX300 z płytkami LOGU1204, gdzie maksymalna głębokość skrawania to 8 mm. Wszystkie płytki frezarskie dostępne będą w gatunkach MIRACLE SIGMA do obróbki takich materiałów jak stal węglowa, stal nierdzewna czy stopy żaroodporne.

MMC Hardmetal Poland jest polskim oddziałem japońskiego koncernu MITSUBISHI MATERIALS Corporation. Od ponad 12 lat oferuje na terenie całej Polski narzędzia skrawające i oprzyrządowanie do nich. Aby pomóc wykorzystać pełnię oferowanych przez narzędzia możliwości, firma świadczy kompleksowe doradztwo techniczne z zakresu doboru odpowiednich narzędzi do procesu oraz najlepszych parametrów obróbki. Jakość świadczonych usług potwierdza certyfikat ISO 9001:2015.Ofertę firmy MMC Hardmetal Poland na targach INNOFORM można obejrzeć na stoisku 91.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również