Negocjacje dostaw gazu ziemnego do Elektrowni Puławy rozpoczęte

© PGNiG

Udostępnij:

PGNiG, Elektrownia Puławy oraz Grupa Azoty zawarły trójstronne porozumienie dotyczące podjęcia i prowadzenia negocjacji zmierzających do zawarcia umowy sprzedaży paliwa gazowego na potrzeby Elektrowni Puławy.

Przedmiotem tych negocjacji będzie ustalenie ilości gazu ziemnego dostarczanego na potrzeby Elektrowni Puławy, jego cena, jak również terminy rozpoczęcia oraz realizacji dostaw gazu ziemnego do Elektrowni Puławy. Właściwa umowa na dostawy surowca będzie zawarta pomiędzy stronami nie później niż na rok przed rozpoczęciem dostarczania paliwa gazowego do Elektrowni Puławy.- Prowadzimy intensywne prace nad finasowaniem inwestycji Elektrownia Puławy, co wiąże się również z zabezpieczeniem długoterminowych dostaw paliwa gazowego. Zawarte porozumienie określa nam ramy w jakich będziemy prowadzić negocjacje – powiedział Zygmunt Kwiatkowski, Prezes Zarządu Elektrowni Puławy.

Elektrownia Puławy Sp. z o.o. to należąca w 100 proc do Grupy Azoty Puławy spółka celowa założona do realizacji przedsięwzięcia energetycznego. Cały projekt energetyczny, który w przyszłości będzie zabezpieczał puławskie Azoty w energię elektryczną i ciepło technologiczne będzie składał się z bloku gazowo parowego i obecnej częściowo zmodernizowanej elektrociepłowni opartej na węglu kamiennym, która będzie stanowiła niezbędne uzupełnienie dla bloku gazowego.

Źródło: PGNiG

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również