Niewielkie, uniwersalne mierniki cęgowe

© RS Components

Udostępnij:

RS Components wprowadził do oferty dwa nowe modele mierników cęgowych ISO-Tech ILCM03A i ICM30R. Model ILCM03A jest przystosowany głównie do wykrywania upływu prądu w instalacjach elektrycznych, podczas gdy główną funkcją modelu ICM30R jest możliwość uzyskania odczytów pomiarów wartości skutecznej (True RMS) prądu AC. Oba urządzenia zapewniają niezawodne i dokładne pomiary napięcia i rezystancji oraz możliwość wykonania testów ciągłości obwodu, aby wykryć ewentualne przerwy.

Miernik cęgowy ILCM03A ma wymiarach zaledwie 210x62x35,6 mm i jest wyposażony w jeden duży przełącznik obrotowy do wyboru funkcji, umożliwiający obsługę jedną ręką, oraz duży wyświetlacz LCD 3,75 cyfry z podświetleniem i analogowym wykresem słupkowym. Miernik ma szeroki rozstaw szczęk, dzięki czemu można go używać do nieinwazyjnych pomiarów prądu w kablach i przewodach o średnicy do 30 mm.Miernik cęgowy ICM30R jest wyposażony w dwa czujniki Halla zapewniające niezawodne i dokładne pomiary prądu oraz uzyskanie wartości skutecznej (True RMS) pomiarów prądu AC zarówno o kształcie idealnym, jak i przebiegów zniekształconych. Jest wyposażony w specjalną osłonę na rękę, która chroni użytkownika przed bezpośrednim kontaktem z przewodami elektrycznymi.

Przyrządy ISO-Tech spełniają wymogi bezpieczeństwa CAT II 600 V i CAT III 300 V, zgodnie z normą IEC 61010 i są objęte 3-letnią gwarancją.

www.rspoland.com

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również