Nissan uruchomił największą baterię dachowych paneli słonecznych

Preview
Nissan
Reklama
Reklama

Instalacja na dachu Centrum Części Zamiennych Nissan Motor w stolicy kraju składa się z prawie 9000 paneli fotowoltaicznych i może wytworzyć w ciągu roku energię elektryczną, która wystarczyłaby do zasilenia 900 gospodarstw domowych. Pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych pozwala ograniczyć emisję CO2 z obiektu. Szacuje się, że dzięki solarnemu dachowi emisja tego gazu do atmosfery zmniejszy się o 1,17 mln kilogramów rocznie.

Solarny dach o ogromnej powierzchni, zdolny zaspokoić prawie 70% rocznego zapotrzebowania NMPC na energię, stanowi ważny kamień milowy w dążeniu Nissana do tego, by działalność firmy w całej Europie była bardziej przyjazna dla środowiska. Ponadto energia wytwarzana przez niektóre panele będzie trafiać wprost do krajowej sieci elektroenergetycznej.

Reklama

W całej Europie Nissan stara się ograniczać oddziaływanie swoich zakładów i obiektów na środowisko. Dziś mamy przyjemność potwierdzić uruchomienie solarnego dachu w naszym centrum części zamiennych w Amsterdamie — powiedział Francisco Carranza, dyrektor zarządzający Nissan Energy. — Inwestowanie w nowe rozwiązania energetyczne oraz ich integracja jest fundamentem koncepcji Nissan Intelligent Mobility, a ten projekt stanowi wyraźny dowód na to, że staramy się nie tylko zmieniać sposób prowadzenia samochodów, ale także styl życia ludzi.

Projekt jest efektem pierwszej dużej współpracy między mieszkańcami a firmą i został częściowo sfinansowany ze środków uzyskanych w ogólnokrajowej zbiórce społecznościowej.

Reklama

Amsterdam jest jednym z najbardziej dalekowzrocznych miast w Europie. Cieszymy się, mogąc pomagać mu w inteligentnym i efektywnym gospodarowaniu przestrzenią, energią i zasobami, zwiększając jednocześnie zgodność naszego centrum części zamiennych z zasadami zrównoważonego rozwoju — dodał Koen Maes, dyrektor zarządzający w Nissan Benelux.

Po sukcesie tego projektu NMPC rozważa teraz kolejne przedsięwzięcia służące dalszemu ograniczeniu oddziaływania firmowych obiektów na środowisko.

Źródło: Nissan

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama