Nord-Lock poszerzy ofertę o sworznie rozprężne

Preview
Nord-Lock
Reklama
Reklama

Grupa Nord-Lock w dalszym ciągu zwiększa swój potencjał. Tym razem koncern nabył szwedzką firmę Expander System – światowego lidera w dziedzinie  sworzni rozprężnych.

Expander System oferuje m.in. zaawansowane, efektywne kosztowo rozwiązanie, które definitywnie zapobiega zużyciu otworów pod sworznie. Z systemem Expander, naprawy mogą być wykonywane bezpośrednio w zużytych mocowaniach bez zastosowania spawarki i wytaczarki.
Konwencjonalny sworzeń posiada tylko jedno blokowanie osiowe, Expander System natomiast dwa: promieniowe i osiowe. Dzięki temu otrzymujemy wzmocnioną konstrukcję na całym przegubie. Tuleje rozprężają się na stożkach po obu końcach i blokują bezpiecznie otwór sworzniowy nawet jeśli jest zużyty i owalny. Expander System wypełnia owalność i umożliwia bezpieczne rozwiązanie bez jakiejkolwiek obróbki przygotowawczej.

Reklama

Legenda do rysunku:
A. Expander System instalowany jest bezpośrednio na istniejący system bez konieczności kosztownego spawania lub wytaczania.
B. Kiedy połączenie jest dokręcane, podkładki dociskają tuleje które rozprężają sie na stożku przy końcu sworznia.
C. Tuleje rozprężne dopasowują sie do otworu sworzniowego unieruchomiając go.
D. Po pierwszym dokręceniu zgodnie z instrukcją, system zablokuje sie po obu stronach otworów sworzniowych i znacznie podwyższy swoją stabilność.
E. Łatwy montaży i demontaż w porównaniu do standardowych sworzni.

Reklama

Źródło: Nord-Lock

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama