Nowa aplikacja kalkulatora oszczędności na tablety, smartfony i PC

NSK, aplikacja kalkulator oszczędności © NSK

Udostępnij:

Firma NSK opublikowała właśnie nowy kalkulator oszczędności, który pozwala użytkownikom szybko obliczyć potencjalne oszczędności w zakresie całkowitego kosztu eksploatacji, uzyskane dzięki użytkowaniu łożysk NSK w danym zastosowaniu.

Aplikacja może być pobrana na telefony Apple, z systemem Android lub Windows oraz na tablety albo bezpośrednio na PC. Po pobraniu aplikacja pozwala bezpośrednio porównać koszty zakupu, instalacji, konserwacji, wymiany, przestojów itd. pomiędzy obecnie posiadanymi łożyskami a produktami NSK.Ponieważ menedżerowie ds. operacyjnych znajdują się pod rosnącą presją ograniczania kosztów w celu zwiększenia marży, coraz ważniejsza staje się możliwość szybkiego obliczenia całkowitego kosztu posiadania (TCO) komponentów przed ich specyfikacją. Niemniej jednak może to często stanowić wyzwanie ze względu na dużą ilość zmiennych, które należy wziąć pod uwagę w trakcie całego okresu eksploatacji komponentu.

Określenie najbardziej ekonomicznego rozwiązania łożyskowego nie jest wcale prostym zadaniem. Bezpośrednie porównanie pomiędzy początkowymi cenami zakupu może być łatwe, ale bardzo często najtańsze łożyska wymagają dłuższego czasu instalacji, dodatkowych czynności konserwacyjnych oraz z reguły zawodzą przedwcześnie, prowadząc do przestojów i dodatkowych kosztów związanych z ich wymianą. Ze względu na relatywnie niską cenę pojedynczego łożyska niektórzy użytkownicy mogą pomyśleć, że gra nie jest warta świeczki, jednak Tim Cains, European Key Account Manager NSK, wyjaśnia, że takie podejście może być kosztowną pomyłką: Łożyska odgrywają istotną rolę w każdym zastosowaniu, a ich usterka niemal zawsze skutkuje co najmniej przestojem, choć może także doprowadzić do zniszczenia innych, znacznie droższych komponentów. Dzięki doborowi łożysk, które działają niezawodnie tak długo, jak to możliwe, można do minimum ograniczyć prace konserwacyjne i naprawy, jak również nieplanowane przestoje. Możemy zaprezentować wiele historii sukcesu, które pokazują, że pomogliśmy zaoszczędzić klientom wiele setek tysięcy funtów rocznie tylko dzięki rekomendacji i instalacji odpowiednich łożysk.

Aplikacja kalkulatora oszczędności jest częścią pełnego program NSK zaprojektowanego w celu optymalizacji wydajności producentów I zapewnienia kluczowych umiejętności dla inżynierów. Jest on znany pod nazwą Program Wartości Dodanej NSK AIP. Stanowi sposób na połączenie wiedzy technicznej NSK z wiedzą przemysłową klientów, co pozwala na rozwiązywanie kluczowych problemów w celu poprawy wydajności, zwiększenia niezawodności i ostatecznie zwiększenia zyskowności.

Poprzez wprowadzenie danych do kilku określonych pól, użytkownik będzie w stanie szybko porównać koszty swoich istniejących rozwiązań łożyskowych z rozwiązaniem NSK - wyniki można nawet zapisać w aplikacji lub wysłać e-mailem do dowolnego wybranego odbiorcy. Wszyscy inżynierowie ds. sprzedaży NSK są przeszkoleni w użytkowaniu aplikacji i mogą pomóc w generowaniu kalkulacji oszczędności.

Nową aplikację można pobrać ze sklepu App Store Apple, Google Play oraz bezpośrednio z europejskiej strony NSK.Źródło: NSK

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również