Nowa generacja prowadników typu micro

Preview
igus
Reklama
Reklama

Firma igus odświeżyła swoją ofertę prowadników typu micro do niewielkich przestrzeni konstrukcyjnych. System E2 micro jest stabilniejszy, cichszy i bardziej uniwersalny w zastosowaniu.

Dzięki nowościom konstrukcyjnym, takim jak podwójny system zderzakowy czy też „hamulec", prowadnik E2 micro jest stabilniejszy i cichszy od swoich poprzedników. W przypadku prowadnika E2.15 udało się podwyższyć możliwe dodatkowe obciążenie o 100%. Przy długości samonośnej górnego odcinka wynoszącej do 1,25 m pojawiły się nowe możliwości zastosowania w najmniejszych przestrzeniach konstrukcyjnych.

Reklama

Seria prowadników micro firmy igus składa się z bardzo małych, jedno- bądź dwuczęściowych łańcuchów kablowych. Dzięki niskiej masie są one odpowiednie do bardzo dynamicznych aplikacji, takich jak drzwi automatyczne, maszyny pomiarowe, transport, roboty typu pick and place bądź mechanizmy regulacji.

Nowa generacja prowadników w postaci serii E2.10 i E2.15 jest jeszcze stabilniejsza. Wysoka stabilność wynika, między innymi, z podwójnego systemu zderzakowego. Natomiast dzięki długości samonośnej wynoszącej maksymalnie 1,25 m, a więc o 25% więcej w porównaniu z poprzednikiem, pojawiły się nowe możliwości zastosowania nawet w najmniejszych przestrzeniach konstrukcyjnych. Nowość systemu modułowego stanowią separatory typu micro, których zapadki gwarantują pewne mocowanie nawet w przypadku mocowań bocznych. Zaokrąglone kontury separatorów zapewniają ponadto szczególnie gładką i bezpieczną dla kabli przestrzeń wewnętrzną. Wbudowany „hamulec" tłumi odgłosy uderzeń i zapewnia spokojną pracę prowadnika.

Powiązane firmy

Reklama

Narzędzie do otwierania umożliwia błyskawiczny montaż
System E2 micro obejmuje uchwyty mocujące w różnych wersjach wykonania - sztywne, uchylne jednostronnie i dwustronnie. Dzięki temu E2 micro może być mocowany we wszystkich kierunkach, a przy pomocy zatrzaskiwanego kołnierza również czołowo. W ten sposób E2 micro można stosować we wszystkich aplikacjach: zawieszonych bądź stojących poziomo lub pionowo, obrotowych, a także bocznych.

Kolejnym aspektem nowego prowadnika E2 jest jego łatwy i szybki montaż. W pinach części bocznych zintegrowano skosy prowadzące, które ułatwiają złożenie prowadnika. W celu zapewnienia jeszcze szybszego montażu każdy prowadnik E2 jest dostarczany wraz z narzędziem do otwierania wykonanym z tworzywa sztucznego. Narzędzie jest wyposażone w skrzydełka, które otwierają wszystkie poprzeczki w ciągu kilku sekund.

System modułowy także do najmniejszych prowadników
Nowe prowadniki różnią się od swoich jednoczęściowych poprzedników również pod względem formy konstrukcyjnej. System E2 micro jest dostępny w programie modułowym igus w trzech wariantach: oprócz zupełnie zamkniętej wersji prowadnik E2 micro może być również otwierany za pomocą dwóch różnych wariantów poprzeczek w promieniu zewnętrznym i wewnętrznym. Obecnie wszystkie wersje są dostępne w wariancie szerokości wewnętrznej 20 mm dla wysokości 10 mm i 15 mm.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama