Nowa generacja sieci sWave.NET

Dział Wireless firmy steute zaprezentował kolejną generację sieci bezprzewodowej sWave.NET.

Jej podstawowa zasada działania nie ulega zmianie: bezprzewodowe urządzenia różnego typu (łączniki pozycyjne i nożne, kasety i przyciski sterownicze, czujniki magnetyczne itd.) są podłączane za pośrednictwem punktów dostępowych bezpośrednio do infrastruktury IT użytkownika, np. systemów wspomagania komputerowego planowania i sterowania produkcją (PPC), zbierania danych produkcyjnych (PDA) lub zarządzania magazynem (WMS).

Nowe, wyraźnie mniejsze punkty dostępowe oferują natomiast większą wszechstronność zastosowań. Serwer aplikacji, który do tej pory był koniecznością, został wyeliminowany: sygnały radiowe przekazywane za pośrednictwem punktów dostępowych trafiają teraz bezpośrednio pod określony numer IP i są poddawane obróbce przez system informatyczny użytkownika.

Źródło: Steute


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.